REKLAMA

Jarosław Kaczyński dla "wSieci": Wcześniej czy później nasz upór przyniesie dobre rezultaty

 • Autor: PAP/JS
 • 19 marca 2017 17:22
Jarosław Kaczyński dla "wSieci": Wcześniej czy później nasz upór przyniesie dobre rezultaty Jarosław Kaczyński (fot.twitter.com/pisorgpl)

Wcześniej czy później nasz upór przyniesie dobre rezultaty. Już dziś jesteśmy jedynym państwem w Europie, które potrafi postawić się wszystkim, także Niemcom; zdolność powiedzenia "nie" to powrót do sytuacji podmiotowej - mówi tygodnikowi "wSieci" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

• Jarosław Kaczyński odniósł się w wywiadzie do reelekcji Donalda Tuska.

• Uznał, że premier pokazała w tej sprawie, że znacznie przewyższa przeciętną Unii Europejskiej.

• Zapewnił, że PiS nic nie obiecywało Jackowi Saryusz-Wolskiemu, który był kontrkandydatem Tuska.

• Jak dodał, Europa dwóch prędkości jest już przesądzona. 

W wywiadzie Kaczyński odnosi się m.in. do ponownego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej - mimo sprzeciwu polskiego rządu, który proponował kandydaturę europosła Jacka Saryusz-Wolskiego.

"Nie chcę się odnosić do przyjętej metody głosowania. Ważniejsze jest w tej sprawie co innego. Otóż w tym haśle 27:1 zawiera się znakomita ilustracja stanu świadomości naszych przeciwników, czyli totalnej opozycji. Oni zupełnie zapomnieli, że ta "jedynka to jest Polska. A przecież elementarna lojalność wobec własnego państwa jednak obowiązuje i powinna to być lojalność silniejsza niż lojalność wobec jednostki (Donalda Tuska). To był ich przywódca, ale powinni przynajmniej się zastanowić, dlaczego państwo polskie nie chce go popierać. W każdym razie owe "27:1" to jest ich, nie nasza, kompromitacja" - powiedział prezes PiS.

Jak mówi Kaczyński, zdolność powiedzenia "nie", nawet w konfrontacji z wszystkimi innymi, to "powrót do sytuacji podmiotowej".

"I dlatego dzień szczytu był jednocześnie bardzo dobrym dniem naszej pani premier. Pokazała, że znacznie przewyższa przeciętną Unii Europejskiej. Prestiż Polski i prestiż premier Beaty Szydło wzrósł. To kapitał na przyszłość. Państwo, które potrafi się postawić wszystkim, także Niemcom, w bardzo ważnej dla nich sprawie, to jest państwo o wysokim statusie. O bardzo wysokim statusie. Być może nikt inny w Europie nie mógłby się dziś poważyć na coś podobnego" - uważa Kaczyński.

Prezes PiS - jak czytamy w wywiadzie - mówi również, dlaczego kandydatura Jacka Saryusz-Wolskiego pojawiła się tak późno i jakimi motywacjami kierował się europoseł. "Ta sprawa została potraktowana przez wszystkich zainteresowanych jako działanie pro publico bono. Zadaliśmy pytanie: Czy zgadza się pan podjąć tej roli?. Nic więcej, żadnych warunków" - powiedział Kaczyński.

"Jeszcze niedawno wybór Donalda Tuska wydawał się niepewny. Zapewniano nas, że sprzeciw Polski będzie uszanowany, że inne rozwiązanie jest nie do pomyślenia. Skoro zapadła decyzja, że jednak nasz opór będzie łamany, to należy to wiązać ze zmianą koncepcji polityki niemieckiej, jasno wyrażoną w deklaracji wersalskiej. Pani Merkel, stawiając na Tuska, musi mieć pewność, że poprze on Europę dwóch prędkości" - powiedział Kaczyński.

Jak zauważa "wSieci", prezes PiS ubolewa również nad faktem, że Niemcy już podjęły decyzję o istnieniu Europy dwóch prędkości i że sprawa ta jest praktycznie przesądzona.

"Tym razem to wygląda poważnie. Niemcy widocznie uznały, że muszą pójść dalej, muszą umiędzynarodowić długi, czyli wziąć na siebie kolejne ciężary. Bez tego może upaść cała Unia, a na pewno upadnie strefa euro. Co z kolei byłoby dla Niemiec czymś niedobrym, bo oni na euro bardzo korzystają. Lepiej więc zapłacić, niż ryzykować, że wszystko się zawali. Zwłaszcza że wiele się już stało. A Brexit to przecież zasługa kanclerz Angeli Merkel" - tłumaczy Kaczyński.

Cały wywiad z prezesem PiS ukaże się w poniedziałek (20 marca) w najnowszym numerze tygodnika "wSieci". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (10 komentarzy)

 • lewy 2017-04-17 19:36:03
  Starasznie się ten portal skloaczył pisem ostatnio.
 • Iza 2017-03-21 16:28:31
  Do Kaczka Dziwaczka: Szanowny Panie, ja nie popieram PiS i tez uwazam, ze PO zrobilo duzo dobrego dla integracji Unii. Odpowiedzialnosc polityczna za Brexit ponosza wladze Unii, podobnie, jak druzyna w lidze ciagle przegrywa, to zwalnia sie ( chocby nie wiem jak utytulowanego) trenera,albo jak sie auta kiepsko sprzedaja, to szef ( super menadzer i inzynier z Noblem) wylatuje ze stanowiska! Tak powinno byc, a tu nikt nie byl odpowiedzialny ( tylko Brytyjczycy) za to, ze im sie Unia nie podobala? Nie podoba sie tez wielu obywatelom Europy, ze elitki polityczne uprawiaja swoja prywate i prowadza pod plaszczykiem demokracji protektoriat dla waskiej garstki interesantow taka a nie inna polityke! Co do uchodzcow,to mam na mysli cala Europe,a nie Polske. Nie ma Pan pojecia,co sie tutaj dzieje.... mlodzi mezczyzni bez dokumentow ( sprawdzeni w walce) zalewaja kraj i na ich alimenty ja musze pracowac. Nie stac mnie bylo na wiecej, niz jedno dziecko ( bo bym stracila swoja dobra prace) i dlatego teraz pracuje posrednio na dzieci matek muzulmanskich,ktore nie pracujac rodza po 5-7! Jestesmy w pulapce z takim prawodawstwem w Unii, ze kazdy obcy ma tyle samo i takie prawa,jak ten co tu mieszka od zawsze.
 • Kaczka Dziwaczka 2017-03-21 14:46:33
  Do Iza: Właśnie o to cały czas chodzi żeby nie wróciła monarchia a pozostała demokracja. Nasza władza ma zapędy autokratyczne które realizuje w kraju i Unia Europejska powinna na to reagować ponieważ jesteśmy jej częścią. Tusk nie reprezentuje żadnego państwa a całą Unię Europejską. Co do walki o interesy Polski, nikt tyle nie zrobił co rząd PO (mimo ich licznych wad). Za ich czasów dostaliśmy największe fundusze, pozycja negocjacyjna Polski była najmocniejsza, wprowadzono sankcje przeciwko Rosji mimo silnego oporu Niemiec, Włoch i Węgier. Obecny rząd głośno krzyczy o wstawaniu z kolan ale zamiast negocjować w kuluarach i jak wszyscy politycy, handlować ustępstwami i przywilejami dla osiągnięcia korzyści dla kraju, robi bezsensowne zadymy na użytek wewnętrzny. Jaki mamy z tego interes? Co wynegocjowali przez półtora roku swoich rządów? Nic!!! Kompletnie nic!!! Obwinianie kogokolwiek oprócz Brytyjczyków za Brexit to kompletne nieporozumienie. Ktokolwiek by rządził, musiało się to stać. Co do uchodźców, myślę że parę tysięcy by nam nie zaszkodziło ale oni po prostu nie chcą mieszkać w Polsce więc dyskusje na ten temat są bezprzedmiotowe. Katolicy z PISu bardzo lubią pomagać bliźniemu pod warunkiem że podnosi to ich wyniki wyborcze. Z chęcią pomogą ludziom dotkniętym przez wojnę pod warunkiem że będą to biali rzymscy katolicy mówiący po polsku.
 • Iza 2017-03-21 14:13:03
  Do Kaczka Dziwaczka: chlopi i hindusi zyli w czasach monarchii, a nie demokracji. Pan Tusk zostal wybrany wiekszoscia glosow,ale jakie panstwo on reprezentuje? Tak, jak PiS "warcholi", tak tez Pan Tusk udaje,ze jest bezstronny. Mieszkam od 31 lat w Düsseldorfie i nie glosuje w Polsce. Interesuje mnie los Europy i porozumienie polsko- niemieckie. PiS z Prezesem beda zawsze przeciwko Niemcom i ta jasna pozycja pozwala na kontrowersje,szczera walke o interesy,bo oto chodzi w polityce. Pan Tusk tylko pozornie sugeruje,ze obchodzi go PO i polityka na korzysc Polski. To moje prywatne zdanie,ale ja teraz nie mieszkam w Polsce, tylko w Niemczech i jestem okropnie niezadowolona z Panow : Junckera,Tuska i Schulza- za ktorych "rzadow" Unii doszlo do Brexitu i kryzysu migracyjnego! Teraz GB wychodzi z Unii i Pan Tusk ( ze swoja okropna angielszczyzna) odpowiada za rozmowy i traktaty " rozwodowe"! To samo z "uciekinierami". Zadnych propozycji i planu dzialania! Pan Tusk jest zaiteresowany wlasna kariera i dobra pensja- zwykla polityka prywatnosci. Kiedya ktos powiedzial: jak Polska wejdzie do Unii, to ja rozpier.... A kazda nowa wladza polska rozpoczyna rzady od: " teraz kur... my!" Pozdrawiam Iza
 • Kaczka Dziwaczka 2017-03-21 13:23:06
  Do Iza: Gdyby tak było jak mówisz, chłopi pańszczyźniani rządziliby w I Rzeczypospolitej zamiast szlachty bo było ich ponad 90% a hindusi w imperium brytyjskim bo było ich więcej niż Brytyjczyków i innych nacji razem wziętych w imperium. Co do Tuska, demokracja wygrała. Nigdy i nigdzie nie było wymogu żeby wszyscy byli za. Ja głosowałem przeciwko PISowi i przeciwko Dudzie. Przegrałem i muszę się z tym pogodzić. Tak samo było podczas wyborów na przewodniczącego. 27 krajów zagłosowało za i został wybrany. Rząd PIS ze swoim bezsensownym uporem przegrał i powinien się z tym pogodzić. Na tym właśnie polega demokracja. Czasy liberum weto i warcholstwa w imię interesów jednostki są przeszłością (Z wyjątkiem interesów jednego prezesa który na szczęście dla UE i nieszczęście dla Polski. może sobie powarcholić tylko w kraju).
 • Iza 2017-03-21 12:57:11
  Do Kaczka Dziwaczka: mniejszosc dyktujac prawa wiekszosci zawsze przegrywa i nie jest w stanie zaprowadzic dyktatury. W sprawie Tuska ulozylo sie fatalnie, bo czasem potrzeba 100% glosow. Osobiscie porownuje to ze szklanka mleka (500-700) kropli mleka zupsuje jedna kropla cytryny. Jedna kropla zepsuje wszystko!!!
 • Kaczka Dziwaczka 2017-03-20 11:07:08
  Do Iza: Pełna zgoda. Szkoda że Kaczyński nie stosuje tej zasady w kraju, gdzie PIS zdobył większość a chciałby ją stosować na forum UE, gdzie jest wyrzutkiem (PIS, nie Polska jak chcieliby to przedstawić nasi pożal się Boże "dyplomaci"). Poza tym to że mniejszość ma swoje prawa, nie oznacza iż może dyktować swoje warunki większości (ostatnio 27:1). Taki ustrój nazywałby się dyktaturą.
 • Iza 2017-03-20 10:40:47
  Co oznacza demokracja? Zapobieganie dyktaturze większości!
 • Kaczka Dziwaczka 2017-03-20 10:17:38
  Kaczyński zachowuje się jak mały Kazio, który przy rodzinnym stole próbuje udowodnić że jest najważniejszy w rodzinie i wszyscy go mają słuchać, w tym mama i tata. To nic że mama daje mu jeść a Tata odpala kieszonkowe, on i tak chce być najważniejszy.
 • AS 2017-03-20 08:59:39
  Juz przynosi. Miejmy nadzieje, że tak będzie dalej i dojdzie do mniej niż zero. Im dalej, tym bardziej się pis pogrąża. Ale nie ma co się dziwić z takim "Don Kichotem".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.