Jarosław Kaczyński: Jest kilka spraw, z którymi Donald Tusk może mieć problemPAP/AT - 07 marca 2017 06:47


• Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jest kilka spraw, z którymi były premier Donald Tusk może mieć problem.
• Wśród nich wymienia m.in. aferę z Amber Gold czy w końcu wszystko to, co działo się po 10 kwietnia 2010 r.

"Spraw, w związku z którymi były premier Donald Tusk może mieć problemy, jest kilka: afera Amber Gold, prywatyzacja CIECH-u i w końcu wszystko to, co działo się po 10 kwietnia 2010 r.- liczne zaniedbania, zaniechania, łamanie prawa wprost - mówi prezes PiS-u Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

"Jeśli chodzi o dwie pierwsze afery, to trudno sądzić, że Donald Tusk o nich nie wiedział. Czyli miał obowiązek podjąć działania. Niepodjęcie tych działań jest przestępstwem urzędniczym" - wyjaśnia Kaczyński "Gazecie Polskiej".

Czytaj też: Wybory szefa Rady Europejskiej: Dlaczego rząd nie chce poprzeć Donalda Tuska?

Pytany o kandydaturę Jacka Saryusza-Wolskiego na szefa RE, odpowiada: "To człowiek proeuropejski- my jesteśmy proeuropejskimi realistami. (...) Doskonale zna politykę brukselską od salonów po zakamarki kuchni, od lat zasiada w Parlamencie Europejskim, a wcześniej był przez lata szefem UKIE (Urząd Komitetu Integracji Europejskiej), w przeciwieństwie do Tuska ma również kompetencje językowe do sprawowania funkcji w Unii. Jest jednym z najlepszych znawców spraw związanych z funkcjonowaniem wspólnoty w Europie. Powiem zatem wprost - tak, pan Jacek Saryusz-Wolski to dobry kandydat na szefa Rady Europejskiej".