Jerzy Kwieciński o przyszłych koalicjach w sejmikach: Jako ugrupowanie jesteśmy otwarci na współpracęParlamentarny.pl - 22 października 2018 11:51


- Intensywnie współpracujemy i będziemy współpracować ze wszystkimi samorządami w kraju, wszytko jedno czy to mały, wiejski samorząd czy to duże miasto. Mamy w tym doświadczenie – podkreśla Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

Minister pytany o ewentualne koalicje w sejmikach wojewódzki mówi: - Ciężko będzie się dogadać z Koalicją Obywatelką, chociaż niczego nie można odrzucić, może się ktoś „nawróci” – mówi Kwieciński.

Podkreśla też, że ostateczne decyzje co do koalicjantów będą należały do negocjatorów w regionach. – Jako ugrupowanie polityczne jesteśmy otwarci na współpracę – zaznacza minister.

{film_bl; 13827}

Przypomnijmy jednak, że na Śląsku PiS niemal natychmiast po ogłoszeniu wyników wyborów wykluczył możliwość współpracy ze Śląską Partią Regionalną, uznając ją za ugrupowanie z niebezpiecznymi tendencjami separatystycznymi. PSL wykluczył zaś koalicję z PiS.