Krystyna Pawłowicz: Żona Adamowicza nie ma kompetencji do pracy Parlamencie EuropejskimTomasz Klyta - 16 kwietnia 2019 23:35


Posłanka Krystyna Pawłowicz poddała w wątpliwość kompetencje Magdaleny Adamowicz. Ta druga zdecydowała się kandydować do Parlamentu Europejskiego. Na portalu społecznościowym Twitter posłanka zapytała żonę Pawła Adamowicza, jakie ma kompetencje poza byciem żoną zamordowanego prezydenta.

W tygodniku "Wprost" Magdalena Adamowicz zadeklarowała start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na jej krytyczne słowa o stanie polskiej polityk ostro zareagowała posłanka Krystyna Pawłowicz. Poza poddaniem w wątpliwość jej kompetencji jako kandydatki do Parlamentu Europejskiego, wytknęła Magdalenie Adamowicz "brak szacunku dla demokratycznie wybranego prezydenta RP".

{twitter;https://twitter.com/KrystPawlowicz/status/1118120111288868864}

Na odpowiedź wdowy po Pawle Adamowiczu nie trzeba było długo czekać. Na początku - korzystając z tego samego serwisu społecznościowego - Magdalena Adamowicz napisała, że "żoną zmarłego prezydenta uczynił ją tragiczny los". Następnie wymieniła swoje tytuły naukowe i uczelnie, na których je zdobywała. Na końcu dopisała "szanuję ludzi, panią też".

{twitter;https://twitter.com/Adamowicz_Magda/status/1118158582531395584}

- Dzisiejsza polityka to PR, fasadowe przepychanki i coraz więcej hejtu, dzielenia, szczucia jednym przeciw drugim w celu osiągnięcia krótkotrwałych celów, bez refleksji, jakie to będzie miało skutki w przyszłości. Jednak chcę wystartować w wyborach właśnie po to, żeby to zmieniać - mówiła na łamach "Wprost" kandydatka do PE z ramienia Koalicji Europejskiej.