Krzysztof Sobolewski (PiS): Złożyliśmy pozew przeciwko PSL za kłamstwa o premierze MorawieckimPAP/JS - 19 października 2018 17:13


Złożyliśmy pozew w trybie wyborczym przeciwko PSL za kłamstwa o premierze Mateuszu Morawieckim - poinformował przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Chodzi o materiały, w których PSL oskarża PiS i Morawieckiego m.in. o podniesienie wieku emerytalnego rolnikom.

"Złożyliśmy dziś jako Komitet Wyborczy @pisorgpl pozew w trybie wyborczym przeciwko @nowePSL za kłamstwa o Premierze @MorawieckiM" - napisał w piątek na Twitterze Sobolewski.

{twitter;https://twitter.com/AC_Sobol/status/1053283509647953926}

W odpowiedzi na pytania, również na Twitterze wyjaśnił, że chodzi o materiał wyborczy pochodzący i sfinansowany przez PSL, który ukazał się w jednym z ogólnopolskich dzienników.

W materiale w dwóch kolumnach zatytułowanych "Morawiecki vs. Kosiniak-Kamysz" zestawiono stwierdzenia dotyczące PiS, którego skrót rozwinięto jako "Pazerni i Skąpi" oraz PSL, które opisano jako "Potrafią Służyć Ludziom". Zestawiono także wizerunki Morawieckiego i lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

W kolumnie PiS opatrzonej wizerunkiem premiera napisano m.in: "Podniósł wiek emerytalny rolnikom. Od 1 stycznia 2018 r. skazał rolników na pracę do śmierci"; "Wyprzedawał polską ziemię obcokrajowcom. Ponad 1000 hektarów trafiło w obce ręce w samym tylko 2017 roku rządów PiS"; "Chce, żeby Polacy zapierd... za miskę ryżu"; "Dorobił się na krzywdzie Frankowiczów, którzy dziś toną w długach"; "Pół miliarda dla hrabiów Czartoryskich".