PARTNERZY PORTALU

Kwaśniewski: Jest nadzieja na lepszą Polskę

Fot. PTWP/Piotr Waniorek

Wspólna lista wyborcza lewicy daje nadzieję na lepszą Polskę - mówił b. prezydent Aleksander Kwaśniewski w przesłaniu skierowanym do uczestników sobotniej konwencji ugrupowań lewicowych - SLD, Wiosny i Lewicy Razem, które wspólnie startują w jesiennych wyborach.

Kwaśniewski powiedział w odtworzonym na wstępie konwencji nagraniu, że tą drogą chce podzielić się z jej uczestnikami swoją radością i nadzieją.

"Radością, bowiem mamy oto zjednoczone partie lewicy, mamy listę wyborczą lewicy, mamy decyzję podjętą z wyobraźnią, odważnie przez liderów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Razem i ruchu Wiosna popartą przez ludzi tych ugrupowań" - powiedział Kwaśniewski.

Dodał, że "to wielkie wydarzenie", które - według niego - "stwarza nadzieję - nadzieję na lepszą Polskę, na Polskę, która będzie demokratyczna, będzie tolerancyjna, będzie sprawiedliwa, będzie w pełni europejska. Będzie potrafiła rozwiązywać problemy ludzi - wszystkich ludzi - nie będzie dzieliła, a będzie starała się łączyć".

"To wiem, że zawsze było celem ugrupowań lewicowych, a dzisiaj jest szansa, żeby tak się stało" - przekonywał.

"Jestem pewien, że kandydaci lewicy to świetni ludzie, którzy odnajdą się w trudnej parlamentarnej pracy" - ocenił.

Kwaśniewski powiedział, że wierzy, iż zjednoczone elektoraty ugrupowań lewicowych dadzą głos i wyraz swojego zaufania wobec kandydatów lewicy.

"Chciałbym abyśmy po wyborach 13 października mogli powiedzieć: Tak, lewica wróciła, lewica wróciła dla dobra Polski, dla dobra polskiej demokracji, dla naszego wspólnego dobra" - podkreślił. "Tego z całego serca życzę i jestem pewny, że tak może się stać - dodał b. prezydent.

Kandydaci SLD, Wiosny i Lewicy Razem wystartują w wyborach do Sejmu z list KW SLD pod wspólnym logo Lewicy.

×

POLECAMY

KOMENTARZE (15)

 • lewica psuje ludzi 2019-08-26 22:05:19
  Czasy kiedy lewica miała cokolwiek do powiedzenia nie wrócą, ludzie stanowczo wyrazili to w wyborach parlamentarnych w 2015 roku, wówczas koalicja SLD z Ruchem Palikota skończyła się fiaskiem. Ludzie powiedzieli stanowcze dość cyrkom robionym z ich płaconych podatków. Widzieliśmy Grodzką w sejmie, był i Biedroń, był chamski Palikot i ironiczny Rozenek. To były cyrki za nasze podatki, błaznowali w sejmie, który nie jest miejscem na takie dno, tam przecież zachodzą bardzo kluczowe decyzje o losach Polaków. Lewica jeszcze cokolwiek znaczyła i jako tako funkcjonowała za czasów Leszka Millera, on potrafił przewodzić SLD, czego Czarzasty nie potrafi w ogóle. Wiosna jest żałosna - już w ciągu tego roku zaliczyła kilka wpadek wizerunkowych, ludzie odchodzą z jej struktur, a pewnie sam Biedroń zostanie w Brukseli, gdyż rezygnacja z mandatu europosła byłaby idiotyzmem, kiedy każdy marzy o czymś tak ekskluzywnym - słowem to ugrupowanie rozlatuje się, będzie wchłonięte przez SLD. No i mamy jeszcze nic nie znaczącą partię Razem, która jest skrajnie lewicowa, jest ona zaangażowana obok Wiosny i SLD równie mocno we wspieranie LGBTQ+, ich działanie to przede wszystkim seksualizacja i social, zresztą tamtych tak samo - im się wszystkim wydaje, że Polakom potrzeba tylko seksu, pieniędzy, jedzenia, picia, konsumpcjonizmu, materializmu i egoizmu - takie wartości jak wiara, tradycje, dom, rodzina uznają za zaścianek, średniowiecze, zabobony - byle społeczeństwo było puste, bo takim łatwo sterować
 • minka 2019-08-26 21:50:00
  Do PIS XD: kwik kwik kwik zapluty karle ekonomii balcerowicza itp zafajdanych gnomów postkomuny, cuchnący zbuku prywatyzacji złodziejskiej
 • PIS XD 2019-08-26 11:31:04
  Nowa komuna (nie nie SLD tylko PIS jako żywo naśladujący sposób sprawowania władzy z tamtych czasów) ma niestety dużo poparcia wśród nierobów którym podoba się to że można w tym kraju żyć z pracy innych, dlatego na lepszą Polskę trzeba będzie jeszcze poczekać do momentu aż wszyscy zrozumieją na czym polega "sukces gospodarczy" rządzącej ekipy.
 • mzks 2019-08-26 11:29:05
  Do :-) PIS XD: odezwała się ubecka PATOLOGIA , do wora !
 • PO-KE = NSDAP 2019-08-26 11:11:42
  Do :-) PIS XD: Złodzieje i pasożyci to ekperci od balcerka i rzońcy , oraz rabusie VAT i OFE od icka rostofskiego i tuska,

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!