PARTNERZY PORTALU

Posłowie PO-KO: dymisja Łukasza Piebiaka nie kończy sprawy

Dymisja Łukasza Piebiaka nie kończy sprawy; ta afera musi być precyzyjnie wyjaśniona - uważają posłowie PO-KO (Fot. ms.gov.pl)

Dymisja Łukasza Piebiaka nie kończy sprawy dyskredytowania niektórych sędziów; ta afera musi być precyzyjnie wyjaśniona - mówili posłowie PO-KO, którzy w piątek weszli do siedziby MS w ramach kontroli poselskiej. Podkreślili, że domagają się pełnego wglądu w dokumentację znajdującą się w resorcie.

 • Posłowie PO-KO Mariusz Witczak, Joanna Augustynowska i Arkadiusz Myrcha, którzy weszli w piątek do resortu sprawiedliwości, poinformowali też, że o godz. 15.30 spotkają się jeszcze z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem.
 • Na briefingu po wyjściu z siedziby ministerstwa Witczak powiedział, że dymisja dotychczasowego wiceszefa MS Łukasza Piebiaka "w żaden sposób nie kończy tej afery siania nienawiści i dyskredytowania ludzi".
 • Jego zdaniem do dymisji powinien podać się także szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zaś cała sprawa musi być bardzo precyzyjnie wyjaśniona. "Będziemy bardzo precyzyjnie każdą kwestię badać i analizować" - oświadczył poseł PO.

Poseł Witczak dodał, że w sprawie hejtu wobec niektórych sędziów zostały złamane przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, przepisy Kodeksu karnego m.in. ws "przekroczenia uprawnień, nękania, siania nienawiści".

"To sytuacja absolutnie skandaliczna. Afera związana z próbą dyskredytowania przy pomocy aparatu państwa niepokornych sędziów, próba zniszczenia ich życia osobistego przypomina nam najmroczniejsze czasy lat 50" - powiedział Witczak dodając, że "takie zjawiska nie mogą być tolerowane w demokratycznym państwie prawa, które jest członkiem UE".

Zapowiedział, że posłowie PO będę "bardzo precyzyjnie sprawdzać dokumenty dotyczące tej afery", a jeszcze w piątek spotkają się z wiceministrem Wójcikiem, z którym chcą rozmawiać m.in. o budżecie MS, o wydatkach tego resortu.

Poseł Myrcha dodał, że jeśli premier Mateusz Morawiecki i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro myślą, że dymisja Piebiaka "zakończyła tę aferę, to są w głębokim błędzie". Widać doskonale - mówił poseł - że "ta zorganizowana grupa, która sama siebie na komunikatorze nazwała +kastą+" funkcjonowała w sposób zorganizowany nie tylko w Ministerstwie Sprawiedliwości, ale także w Krajowej Radzie Sądownictwa i "co gorsze jeszcze w Sądzie Najwyższym".

"To wszystko dotyczyło osób, które były bezpośrednio związane z ministrem Ziobrą i które często obejmowały funkcje z jego bezpośredniego nadania" - powiedział Myrcha.

Oświadczył, że posłowie opozycji "domagają się pełnego wglądu w dokumentację" znajdującą się w resorcie sprawiedliwości i informacji m.in. o księdze wejść i wyjść, o tym, czy Piebiak już po swej dymisji mógł używać jeszcze służbowego telefonu i komputera, informacji o umowach cywilno-prawnych oraz o wydatkach na firmy zajmujące się wsparciem komunikacyjnym MS.

Joanna Augustynowska mówiła, że jako matka czuje się ogromnie zaniepokojona sytuacją. "Afera Piebiaka pokazała, że właściwie żadne wartości się nie liczą. Próba ataku na syna pana sędziego Markiewicza (szef Stowarzyszenia Sędziów Polskicj Iustitia prof. Krystian Markiewicz) pokazuje, że ta władza nie zatrzyma się przed niczym, nie ma żadnych barier, żadnych granic" - oceniła. "Jeśli takie rzeczy dzieją się za przyzwoleniem władzy, ministra Ziobry, to trzeba zadać sobie pytanie: dzisiaj sędziowie, kto następny?" - dodała.

×

POLECAMY

KOMENTARZE (11)

 • zulu gula 2019-08-26 20:23:45
  Brejzowska ferma hejterów posługuje się program TOR , tak samo jak terroryści i BANDYCI - GANGSTERZY-
 • ztk 2019-08-24 19:28:30
  Rozpoczyna się sprawa kryminalnej FARMY TROLLI , Brejzów z fałszywymi kontami via Petersburg .
 • Oxi 2019-08-24 00:07:26
  Sprawę zakonczy aresztowanie Brejzy i Nojmana
 • Krystyna 2019-08-23 21:44:23
  Tak ,sprawa się nie kończy , bo wyłoniła się sprawa FARMY TROLLI w feudalnej posiadłości OBU BREJZÓW - INOWROCŁAWIU ! Gdzie Brejza Krzysxtof , raz w tygodniu wskazywał trollom , na kogo trzeba hejtować , czyli SZCZUŁ .
 • chemia niemiecka 2019-08-23 18:18:31
  Bardzo hałaśliwa pyskaczka AUGUSTYNOWSKA , oprócz pyskówek znana jest z uprawiania politycznej prostytucji , kiedy cynicznie przechodzi z partii do partii w galopie za korytem

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!