PARTNERZY PORTALU

Szef PSL: Nie ma mowy o podpisywaniu paktów i porozumień

Władysław Kosiniak-Kamysz (fot.facebook.com/kosiniakkamysz)

Może się zdarzyć, że tam gdzie PSL wystawi kandydatów do Senatu, będą też kandydaci innych ugrupowań opozycyjnych - przyznał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Wyraził jednak nadzieję, że w większości okręgów formacje opozycyjne "nie będą sobie wchodzić w szkodę".

Kosiniak-Kamysz poinformował w Polsat News, że PSL wystawi swoich kandydatów do Senatu "tam gdzie czuje się silny" i nie będzie "wchodził w szkodę, w innych okręgach, pozostałym formacjom opozycyjnym".

Dodał, że "nie ma mowy" jednak o podpisywaniu "paktów i porozumień" w taj sprawie. "Trzeba wiedzieć gdzie jest się silnym i ma się szansę na mandat (...) i jak opozycja nie będzie sobie wchodziła w szkodę, tym szanse na zdobycie przez poszczególne ugrupowania mandatów są większe" - stwierdził.

Zapytany, czy PSL będzie wystawiać kandydatów do Senatu tam gdzie wystawia ich Koalicja Obywatelska odpowiedział: "Może się tak zdarzyć (...). Wystawiamy w kilkunastu okręgach naszych kandydatów i pewnie w tych okręgach będą kandydaci PiS-u, mogą być kandydaci obywatelscy, może się również zdarzyć, że będą kandydaci innych ugrupowań opozycyjnych".

Dodał, że w "znakomitej większości okręgów jednak tak nie będzie". Zapewnił też, że nie policzył, w ilu okręgach może się zdarzyć taka sytuacja, ale "ma nadzieję, że w większości okręgów ugrupowania opozycyjne nie będą sobie wchodziły w szkodę".

Wśród okręgów gdzie PSL "czuje się mocny" wymienił: "ścianę wschodnią" i okręgi "poza dużymi miastami". "Tam będziemy wystawiać kandydatów, a PO wie gdzie jest silne" - wyjaśnił.

Pytany o kandydatów PSL do Senatu wymienił: byłego premiera Waldemara Pawlaka, senatora Jana Filip Libickiego, byłego marszałka woj. Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego i Wojciecha Kozaka, byłego wicemarszałka małopolski.

Zapytany o start byłego prezesa PSL Janusza Piechocińskiego Kosiniak-Kamysz poinformował, że ten nie wystartuje w wyborach. Jak wyjaśnił, były wicepremier nie wyraził "takiego akcesu", gdyż zajmuje się "rozwojem przedsiębiorczości". Szef ludowców zapewnił jednak, że Piechociński, jeśli w przyszłości zechce, będzie miał możliwość startu. W przeciwieństwie do innego byłego prezesa PSL Janusza Wojciechowskiego, który odszedł ze stronnictwa.

×

POLECAMY

KOMENTARZE (8)

 • pola 2019-08-24 14:16:31
  Do artek: Czy jesteś przy zdrowych zmysłach przymulony kmiotku ?
 • JOLKA 2019-08-24 14:12:41
  Do artek: chyba musicie towarzyszu zgolić owłosienie łonowe , bo bardzo sie drapiecie
 • do wora warchole 2019-08-24 14:06:49
  Do artek: bezczelny bucu , to ciebie szybciej może trafić nagły szlag , medycyna zna takie przypadki podrzutku z ORMO,
 • Lidka 2019-08-24 14:03:38
  Do artek: uważaj trollu z kibla Brejzy , żeby ciebie nie trafił szlag , ubecki , chamski pomiocie
 • ZSL/PSL NIEROGACIZNA 2019-08-24 13:51:30
  NIE MA MOWY , JEST MOWA TRAWA TOW KAMASZA - BLE BLE ene due rike fake kwik kwik kwik

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [35.171.146.16]
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!