Witold Bańka odwiedził Wielką Brytanię. Minister chce wiedzieć jak zdobywać medalowe talentyGP - 20 października 2016 10:29


• Witold Bańka odwiedził Wielką Brytanię w środę (19 października).
• Polityk i jego urzędnicy chcieli od działaczy sportowych w Londynie uzyskać pomoc w kwestii rozwoju sportu i podejrzeć rozwiązania, które pomogły Wielkiej Brytanii uzyskać dobry wynik medalowy w Brazylii.
• Bańka brał udział nie tylko w oficjalnych spotkaniach, ale także w treningu.

Minister sportu odwiedził w drugiej połowie tygodnia (19 października) Londyn. Polski polityk z delegacją prowadzonego przez niego Ministerstwa Sportu odwiedził w środę (19 października) ambasadę RP w Londynie, spotkał się także z działaczami sportowymi Polonii na Wyspach.

Kluczowym elementem jego wizyty były jednak spotkania z działaczami sportowymi Zjednoczonego Królestwa.

- Głównym celem pobytu w Wielkiej Brytanii (ministra Bański - red.) jest poznanie całościowego brytyjskiego systemu sportu wyczynowego - pisało Ministerstwo Sportu o wizycie na swoich stronach. Cześć planu dyplomatycznych spotkań Bańki w Londynie wypełniły też rozmowy z władzami Wielkiej Brytanii. Bańka spotkał się z ministrem kultury, mediów i sportu w rządzie Teresy May, Karenem Bradleyem.

- Wizyta w Wielkiej Brytanii ma przyczynić się do pozyskania odpowiedniej wiedzy i dobrych praktyk, które mogłyby zostać przeniesione na grunt polski - podkreślała notatka ministerstwa, cytowana już wcześniej.

{media;27086;Wizyta ministra Witolda Bańki w Londynie trwała jeden dzień, źródło: msport.gov.pl;http://pliki.parlamentarny.pl/i/02/70/86/027086.jpg;http://pliki.parlamentarny.pl/i/02/70/86/027086_r2_940.jpg}

Ponieważ Wielka Brytania jest państwem, które dokonało postępu w zakresie liczby zdobywanych medali olimpijskich w czasie ostatnich igrzysk w Brazylii jej doświadczenia zainteresowały polskich działaczy sportowych.

Jedną z organizacji, które przykuły uwagę polskich urzędników ministerstwa sportu jest Sport England. Jej celem jest rozwijanie sportu powszechnego w Anglii.

Minister Bańka brał też udział w stricte sportowym spotkaniu. Dzień w Londynie zakończył udziałem w treningu w klubie piłki ręcznej „Olympia”, który jest jednym z najlepszych klubów piłki ręcznej w Brytanii.

W drużynie "Olympia" gra kilku Polaków, którzy byli obecni na treningu.

Minister Bańka wrócił już do kraju.