Włodzimierz Kosiniak-Kamysz: Władysław Teofil Bartoszewski wystartuje z listy KE w wyborach do PEPAP/AKC - 22 marca 2019 11:04


Syn prof. Władysława Bartoszewskiego, Władysław Teofil Bartoszewski wystartuje z listy Koalicji Europejskiej z rekomendacji PSL w wyborach do PE - poinformował prezes Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz. Bartoszewski znajdzie się na warszawskiej liście do europarlamentu.

- Jesteśmy z tego bardzo dumni, że Władysław Teofil Bartoszewski przyjął nasze zaproszenie do startu w ramach Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. Bardzo się z tego cieszymy, że będzie naszym wspólnym kandydatem w Koalicji Europejskiej w Warszawie, ale z rekomendacji PSL - oświadczył w piątek na konferencji prasowej Kosiniak-Kamysz.

{twitter;https://twitter.com/KosiniakKamysz/status/1109023882047045633}

- To jest gwarancja jakości w UE, merytoryczności, sprawności, wysokiej osobistej pozycji pana Władysława, ale też ogromnego doświadczenia, zawodowego, społecznego, kulturalnego. To jest ta sztafeta pokoleń, z której jesteśmy bardzo dumni wspominając o przynależności śp. profesora Bartoszewskiego do PSL. To jest kolejny wspaniały rozdział, który pisze teraz już syn pana profesora w historii Polski, historii polskiego ruchu ludowego i w historii Europy - podkreślił lider PSL.

Czytaj też: Ryszard Petru: nie kandyduję do PE - kluczowe wybory do polskiego parlamentu

Deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej podpisali pod koniec lutego liderzy PO, PSL, Nowoczesnej, SLD i partii Zieloni. Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. W całej UE wybory odbędą się w dniach 23-26 maja.