PARTNERZY PORTALU

SEJM 2019 - 2023 Okręg nr 12

część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki

Okręg nr 12: Kraków I / Chrzanów, Oświęcim, Wadowice, Andrychów Panorama Chrzanowa z lotu ptaka, Paweł Pawłowski / Wikimedia commons / (CC BY-SA 3.0)
Okręg nr 12: Kraków I / Chrzanów, Oświęcim, Wadowice, Andrychów Widok na miasto Chrzanów ze strony północnej, Mariusz Paździora / Wikimedia commons / (CC BY-SA 3.0)
Okręg nr 12: Kraków I / Chrzanów, Oświęcim, Wadowice, Andrychów Parowóz Ol49 w chrzanowskim skansenie, Przykuta / Wikimedia commons / (CC BY-SA 3.0)
Okręg nr 12 (Kraków) – wybory parlamentarne 2019 – głosowanie do sejmu

Kraków, zamieszkiwany przez ponad 767 tysięcy osób to miasto, które jest siedzibą 12. okręgowej komisji wyborczej. Obszar, jaki obejmuje okręg nr 12, wytyczany jest poprzez granice powiatów: chrzanowskiego, myślenickiego, oświęcimskiego, suskiego oraz wadowickiego.

Teren 12. OKW jest jednym z trzech najmniejszych okręgów pod kątem ilości mieszkańców. A tych jest w okręgu 650 tysięcy. Przekłada się to na 8 mandatów poselskich (jeden poseł reprezentuje w sejmie ponad osiemdziesiąt jeden tysięcy mieszkańców XII okręgu).

Wybory 2015 roku pokazały wyraźną różnicę w poparciu dla Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. PiS wygrał, uzyskując 49,05%, PO natomiast otrzymała 20,42%. W tym okręgu najlepszy wynik uzyskała Beata Szydło z PiS, z 96127 głosami poparcia. Ponad 280 tysięcy wydanych kart na prawie 515 tysięcy uprawnionych do głosowania dało frekwencję na poziomie 54,46%. Zapraszamy do śledzenia, komentowania i oceniania kandydatów na posłów z OKW numer 12 (Kraków I) przed wyborami w roku 2019.

Obwody wyborcze

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!