PARTNERZY PORTALU

SEJM 2019 - 2023 Okręg nr 14

część województwa małopolskiego obejmująca obszary powiatów: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański oraz miasta na prawach powiatu: Nowy Sącz

Okręg nr 14: Nowy Sącz, Nowy Targ, Gorlice, Chełmiec Nowosądecki ratusz, siedziba władz miejskich, Fmbar22 / Wikimedia commons / (CC BY-SA 3.0)
Okręg nr 14: Nowy Sącz, Nowy Targ, Gorlice, Chełmiec Zegar kwiatowy Ruiny zamku królewskiego w Nowym Sączu, Nowy Sącz, Lord / Wikimedia commons / (CC BY-SA 1.0)
Okręg nr 14: Nowy Sącz, Nowy Targ, Gorlice, Chełmiec Rynek w Nowym Sączu, Fmbar22 / Wikimedia commons / (CC BY-SA 3.0)
Okręg nr 14 (Nowy Sącz) – wybory parlamentarne 2019 – głosowanie do sejmu

Okręg wyborczy numer 14 w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej znajduje się w województwie małopolskim, obejmując powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański, a także miasto na prawach powiatu Nowy Sącz, który zarazem jest jego siedzibą. W OKW numer 14 wybieranych jest 10 posłów reprezentujących ponad 798 tysięcy mieszkańców tego rejonu.

W 2015 roku frekwencja w okręgu nr 14 wynosiła 52,18%. Na 614295 osób uprawnionych do głosowania do urn poszło ponad 320 tys. osób. W tym okręgu wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 60,56% ważnych głosów. Wyborcy zdecydowali, że w parlamencie zasiądzie 8 osób z komitetu PiS oraz po jednej osobie z komitetów PO i Kukiz’15. Zdecydowanym zwycięzcą wyborów do Sejmu w okręgu nr 14 był Arkadiusz Mularczyk. Co zdarzy się w roku 2019 – tego dowiemy się już wkrótce.

Obwody wyborcze

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!