PARTNERZY PORTALU

SEJM 2019 - 2023 Okręg nr 18

część województwa mazowieckiego obejmująca obszary powiatów: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski oraz miast na prawach powiatu: Ostrołęka, Siedlce

Okręg nr 18: Siedlce, Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki, Wyszków Ratusz w Siedlcach nocą, siedziba władz miejskich, Janusz J. / Wikimedia commons / (CC BY-SA 3.0)
Okręg nr 18: Siedlce, Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki, Wyszków Śródmieście, Siedlce, Janusz J. / Wikimedia commons / (CC BY-SA 3.0)
Okręg nr 18: Siedlce, Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki, Wyszków Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Siedlcach, Janusz J. / Wikimedia commons / (CC-BY-SA 3.0)
Okręg nr 18 (Siedlce) – wybory parlamentarne 2019 – głosowanie do sejmu

Miasta na prawach powiatu Ostrołęka i Siedlce oraz powiaty garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski i wyszkowski, wchodzą w skład okręgu wyborczego numer 18 z siedzibą w Siedlcach. Teren przyporządkowany do OKW nr 18 to przeciętnej wielkości obszar w ramach ordynacji wyborczej do polskiego parlamentu z liczbą mieszkańców wynoszącą blisko 959 tys. i dwunastoma mandatami poselskimi.

W 2015 roku frekwencja w okręgu nr 18 wynosiła 50,56%. Głosowało ponad 385 tys. osób z ok. 760 tys. mieszkańców uprawnionych do głosowania, z czego najwięcej (51%) poparło komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Wyborcy zadecydowali, że na 12 możliwych do zdobycia mandatów poselskich PiS wywalczyło 8, PO - 2, natomiast po jednym - PSL i Kukiz’15. Najlepszy w okręgu 18. był Zdzisław Żuchowski z PiS.

Zapraszamy do zapoznania się z listą kandydatów na posłów 2019 w 18. OKW w niniejszym serwisie wyborczym portalu Parlamentarny.pl!

Obwody wyborcze

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!