Okręg nr 3 - województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie

Białystok, Suwałki, Łomża, Olsztyn, Elbląg, Ełk

Ponadstusiedemdziesięciotysięczny Olsztyn stanowi siedzibę okręgowej komisji wyborczej w przypadku okręgu numer trzy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, na który składają się terytoria województw: Warmińsko-Mazurskiego oraz Podlaskiego (miasto jest stolicą tego pierwszego). Na okręg nr 3 składa się niemal 2100 komisji wyborczych, w których to głos na kandydata oddać może ponad dwa miliony uprawnionych. W latach ubiegłych tryumf odnosili tu przedstawiciele tak Platformy Obywatelskiej, jak i Prawa i Sprawiedliwości oraz Ligi Polskich Rodzin. W tegorocznych wyborach głosujący obdarzyli zaufaniem Tomasza Frankowskiego (Koalicja Europejska) oraz Karola Karskiego i Krzysztofa Jurgiela z Prawa i Sprawiedliwości. Dla Karskiego rozpocznie się tym samym druga kadencja na stanowisku posła do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja w okręgu wyniosła 38,93%.

Województwa Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie to północno-wschodni fragment Polski, który kojarzyć się może przede wszystkim z turystyką (Pojezierze Mazurskie, liczne kompleksy leśne będące niejako „zielonymi płucami Polski”), rybołówstwem, rolnictwem i przemysłem rolno-spożywczym , a także historią (bliskość Kresów Wschodnich z Wilnem na czele). Wartym odznaczenia jest, iż od 2014 roku w Białymstoku odbywa się Wschodni Kongres Gospodarczy – impreza biznesowa, w ramach której dyskutowane są tematy dotyczące gospodarczego rozwoju regionu będącego graniczną ścianą Unii Europejskiej, sąsiadującą bezpośrednio z Europą Wschodnią.

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy 1

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA 2

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI 3

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS 5

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 6

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!