PARTNERZY PORTALU

SEJM 2019 - 2023 Okręg nr 39

część województwa wielkopolskiego obejmująca obszar powiatu: poznański oraz miasta na prawach powiatu: Poznań

Okręg nr 39: Poznań, Swarzędz, Luboń, Mosina Poznań, Stary Rynek. Fot.: Sébastien Bertrand / Flickr.com / (CC BY 2.0)
Okręg nr 39: Poznań, Swarzędz, Luboń, Mosina Poznań, budynek Starego Browaru. Fot.: / (CC BY-SA 2.0)
Okręg nr 39: Poznań, Swarzędz, Luboń, Mosina Poznań - neon przedstawiający Poznańskie Słowiki. Fot.: Marcin Baliński / wikimedia commons / (CC BY-SA 3.0 PL)
Okręg nr 39 (Poznań) – wybory parlamentarne 2019 – głosowanie do sejmu

Blisko 693 tysiące uprawnionych do głosowania mieszkańców miasta Poznań oraz powiatu poznańskiego wybierało w 2015 roku w tutejszym 39. okręgu wyborczym 10 przedstawicieli do niższej izby polskiego parlamentu. W ostatnich wyborach do sejmu z dużą przewagą wygrała tutaj Platforma Obywatelska przed PiS-em (35% do 24%, a w uzyskanych mandatach poselskich 5 do 3). Trzecie miejsce zajął komitet wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru, zdobywając 14,5% wszystkich głosów, czwarte natomiast – komitet wyborczy Zjednoczona Lewica z wynikiem 8%.

Frekwencja w okręgu wyborczym numer 39, podobnie jak w każdym większym mieście, przekraczała średnią krajową. W tym wypadku w całym 39. OKW wyniosła ona lekko ponad 60%, zaś w samym Poznaniu – prawie 62%. 417 tysięcy osób, które wzięło udział w wyborach, zdecydowało, że w sejmie zasiądą m.in.: Szymon Ziółkowski, Rafał Grupiński, Waldy Dzikowski (PO), Tadeusz Dziuba, Bartłomiej Wróblewski (PiS) oraz Joanna Schmidt (Nowoczesna Ryszarda Petru).

Zapraszamy do zapoznania się z listą kandydatów na posłów w roku 2019 w poniższym serwisie wyborczym portalu Parlamentarny.pl.

Obwody wyborcze

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!