PARTNERZY PORTALU

SEJM 2019 - 2023 Okręg nr 4

część województwa kujawsko-pomorskiego obejmująca obszary powiatów: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński oraz miasta na prawach powiatu: Bydgoszcz

Okręg nr 4: Bydgoszcz, Inowrocław, Świecie, Nakło nad Notecią Dworzec: Bydgoszcz Główna, Pit1233 / Wikimedia commons /(CC BY-SA 1.0)
Okręg nr 4: Bydgoszcz, Inowrocław, Świecie, Nakło nad Notecią Bydgoszcz, Trasa Uniwersytecka, Pit1233 / Wikimedia commons /(CC BY-SA 1.0)
Okręg nr 4: Bydgoszcz, Inowrocław, Świecie, Nakło nad Notecią Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy, Pit1233 / Wikimedia commons /(CC BY-SA 1.0)
Okręg nr 4 (Bydgoszcz) – wybory parlamentarne 2019 – głosowanie do sejmu

W wyborach do sejmu centralą IV okręgu wyborczego jest Bydgoszcz. Poza samą siedzibą obejmuje on osiem różnych powiatów: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski i żniński oraz miasto na prawach powiatu Bydgoszcz o łącznej liczbie mieszkańców nieznacznie przekraczającej milion dwadzieścia tysięcy osób.

Ta liczba przekłada się w skali całego okręgu nr 4 na 12 miejsc w niższej izbie polskiego parlamentu. Oznacza to, że na jedno miejsce w sejmie przypada na 85,2 tysiąca wszystkich mieszkańców Bydgoszczy oraz powiatów wchodzących w skład okręgu, co plasuje go mniej więcej w środku stawki, biorąc pod uwagę inne obszary głosowania w wyborach do sejmu w naszym kraju.

W 2015 roku z ponad 800 tysięcy zarejestrowanych wyborców do urn poszło prawie 385 tys., co dało frekwencję na poziomie 47,87%. 30,20% oddanych głosów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość, partia zyskała również lidera w wynikach indywidualnych kandydatów. Na Tomasza Latosa startującego z listy PiS zagłosowało 40288 osób. Na niniejszej stronie zachęcamy do zapoznania się z listą kandydatów ubiegających się o mandat poselski w roku 2019.

Obwody wyborcze

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!