PARTNERZY PORTALU

WYBORY DO SEJMU 2019 Okręg nr 4

część województwa kujawsko-pomorskiego obejmująca obszary powiatów: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, żniński oraz miasta na prawach powiatu: Bydgoszcz

Okręg nr 4: Bydgoszcz, Inowrocław, Świecie, Nakło nad Notecią Dworzec: Bydgoszcz Główna, Pit1233 / Wikimedia commons /(CC BY-SA 1.0)
Okręg nr 4: Bydgoszcz, Inowrocław, Świecie, Nakło nad Notecią Bydgoszcz, Trasa Uniwersytecka, Pit1233 / Wikimedia commons /(CC BY-SA 1.0)
Okręg nr 4: Bydgoszcz, Inowrocław, Świecie, Nakło nad Notecią Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy, Pit1233 / Wikimedia commons /(CC BY-SA 1.0)
Okręg nr 4 (Bydgoszcz) – wybory parlamentarne 2019 – głosowanie do sejmu

W wyborach do sejmu centralą IV okręgu wyborczego jest Bydgoszcz. Poza samą siedzibą obejmuje on osiem różnych powiatów: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski i żniński oraz miasto na prawach powiatu Bydgoszcz o łącznej liczbie mieszkańców nieznacznie przekraczającej milion dwadzieścia tysięcy osób.

Ta liczba przekłada się w skali całego okręgu nr 4 na 12 miejsc w niższej izbie polskiego parlamentu. Oznacza to, że na jedno miejsce w sejmie przypada na 85,2 tysiąca wszystkich mieszkańców Bydgoszczy oraz powiatów wchodzących w skład okręgu, co plasuje go mniej więcej w środku stawki, biorąc pod uwagę inne obszary głosowania w wyborach do sejmu w naszym kraju.

W 2015 roku z ponad 800 tysięcy zarejestrowanych wyborców do urn poszło prawie 385 tys., co dało frekwencję na poziomie 47,87%. 30,20% oddanych głosów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość, partia zyskała również lidera w wynikach indywidualnych kandydatów. Na Tomasza Latosa startującego z listy PiS zagłosowało 40288 osób. Na niniejszej stronie zachęcamy do zapoznania się z listą kandydatów ubiegających się o mandat poselski w roku 2019.

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 3

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 4

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 5

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 8

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY