Okręg nr 6 - województwo łódzkie

Łódź, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów

Siedzibą 6. okręgu wyborczego w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest Łódź będąca jednocześnie stolicą województwa łódzkiego oraz trzecim co do wielkości miastem kraju. Jest to ważny ośrodek akademicki, kulturalny i przemysłowy o ciekawej i długiej historii ściśle związanej w ostatnich stuleciach (od początków wieku XIX) przede wszystkim z przemysłem tekstylno-włókienniczym. Centralne położenie na mapie kraju, lokalizacja nieodległego portu lotniczego oraz bliskość Warszawy zapewnia Łodzi świetne skomunikowanie z innymi miastami i rejonami kraju.

W województwie łódzkim, poza jego stolicą, znajduje się również kilka innych znaczących miast: Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki czy Bełchatów, nieopodal którego zlokalizowana jest największa polska kopalnia węgla brunatnego, a także Elektrownia Bełchatów. Stanowią one największe w skali kraju zagłębie paliwowo-energetyczne.

W chwili obecnej w wyborach do Europarlamentu wybierani są w województwie łódzkim trzej europosłowie. Od kilku kadencji poparciem wyborców cieszą się przede wszystkim kandydaci reprezentujący dwie największe partie polityczne (PO oraz PiS). W IX kadencji Parlamentu Europejskiego okręg nr 6 reprezentować będą dwaj posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Joanna Kopcińska i Witold Waszczykowski oraz Marek Belka z Koalicji Europejskiej, który zdobył największą liczbę głosów (182 517) w całym regionie.

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy 1

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA 2

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI 3

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS 5

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 6

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!