PARTNERZY PORTALU

SEJM 2019 - 2023 Okręg nr 8

województwo lubuskie

Okręg nr 8: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary Zielonogórski ratusz i rynek nocą, Tb808 / Wikimedia commons / (CC BY-SA 3.0)
Okręg nr 8: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary Zielona Góra, Dolina Gęśnika, Tb808 / Wikimedia commons / (CC BY-SA 2.5)
Okręg nr 8: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary Jesienne lasy zielonogórskie, Mohylek / Wikimedia commons / (CC BY-SA 2.5)
Okręg nr 8 (Zielona Góra) – wybory parlamentarne 2019 – głosowanie do sejmu

W wyborach do sejmu okręg wyborczy nr 8 z siedzibą w Zielonej Górze to jeden z czterech okręgów w Polsce pokrywających się z granicami województwa – w tym przypadku lubuskiego. Jak przystało na taki obszar, ilość mieszkańców jest również spora i wynosi ponad 1 milion osób głosujących na kandydatów, którzy mogą uzyskać 12 mandatów do niższej izby parlamentu.

Wybory 25 października 2015 roku zrównoważyły w ósmym okręgu poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej – PiS zdobył 28,27%, PO zaś 28,21% wszystkich oddanych głosów. Uprawnionych do pobrania karty do głosowania było ponad 800 tysięcy mieszkańców tego okręgu, z czego karty wydano dla ponad 350 tysięcy wyborców. Frekwencja wyniosła 44,63%. Najwięcej głosów otrzymał Stefan Niesiołowski z PO – prawie 30 tysięcy wyborców poparło właśnie jego kandydaturę.

Kto będzie zwycięzcą w roku 2019 – tego dowiemy się już niedługo, a do zapoznania się z listą kandydatów zapraszamy na tej właśnie stronie

Obwody wyborcze

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!