Okręg nr 9 - województwo podkarpackie

Rzeszów, Stalowa Wola, Przemyśl, Mielec, Tarnobrzeg, Krosno

Podkarpacie (czyli województwo podkarpackie) jest to obszar położony na południowo-wschodnich krańcach Polski, którego największym ośrodkiem miejskim jest Rzeszów o populacji niemal 190 tysięcy ludzi. Region powszechnie kojarzyć się musi z niskim zagęszczeniem ludności oraz dużym procentem terenów dzikich (lasy i góry), z Bieszczadami wchodzącymi w skład Karpat na czele. To właśnie tutaj podróżują ludzie pragnący zaznać prawdziwego odpoczynku i wyciszenia od codzienności.

Województwo podkarpackie nie jest jednak takim ‘krańcem świata’, za jaki uchodzi w obiegowej opinii. Rzeszów jest dziś jednym z najprężniej rozwijających się polskich miast, w którym siedzibę ma wiele firm i instytucji związanych z nowymi technologiami. Na pewno przyciąga ich baza akademicka oraz łatwy dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry, pochodzenia tak polskiego, jak i ukraińskiego. Można też tutaj odnaleźć zakłady przemysłowe, w tym największy w skali kraju obszar związany z przemysłem lotniczym – tzw. Dolina Lotnicza, w której skład wchodzą przedsiębiorstwa zlokalizowane w miastach: Rzeszów, Mielec, Sędziszów Małopolski, Krosno, Świdnik.

Region stanowi okręg numer 9 w wyborach do Europarlamentu, w którym wybierani są trzej europosłowie. W ostatnich wyborach w roku 2019 dwa mandaty uzyskali tutaj kandydaci startujący z ramienia Prawa i Sprawiedliwości (Tomasz Poręba, Bogdan Rzońca), jeden zaś przypadł Elżbiecie Łukacijewskiej z Koalicji Europejskiej. Poręba i Łukacijewska reprezentują okręg nr 9 w Parlamencie Europejskim od 2009 roku, zaś dla Rzońcy zbliżająca się kadencja będzie pierwszą na stanowisku eurodeputowanego.

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy 1

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA 2

KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI 3

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 4

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS 5

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 6

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA 9

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!