PARTNERZY PORTALU
Adam Gawęda - Kandydat na posła w: Okręg nr 30 - poseł w: Okręg nr 30

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 26 291 / Procent poparcia: 7,88 %

Adam Gawęda

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Syrynia
  • Wiek: 51 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 3 listopada 1967 roku w Rydułtowach.

Z wykształcenia magister inżynier górnik. Ukończył studia na wydziale górnictwa i geologii Politechniki Śląskiej.

Pracował w Kompanii Węglowej. Od 1994 do 2007 pełnił funkcje kierownicze, był koordynatorem biura strategii, koordynatorem zespołu zarządzania środkami produkcji w centrum wydobywczym południe, pełnomocnikiem dyrektora systemów zarządzania jakością, szefem inwestycji i ochrony środowiska, zastępcą kierownika służby strzałowej, nadsztygarem górniczym, zastępcą kierownika robót górniczych.

Wcześniej pracował na stanowiskach nadgórnika, sztygara zmianowego i starszego inspektora przygotowania produkcji w KWK Rydułtowy-Anna.

W latach 1998–2007 zasiadał w radzie powiatu wodzisławskiego, od 2002 r. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego tego gremium.

W wyborach parlamentarnych w 2007 r. został wybrany na posła VI kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości. W listopadzie 2010 r. wystąpił z PiS i przystąpił do nowo utworzonego klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza. Został później także działaczem partii o tej nazwie. W 2011 r. nie uzyskał reelekcji w wyborach parlamentarnych.

W 2014 r. bezskutecznie kandydował na prezydenta Wodzisławia Śląskiego, uzyskał natomiast z ramienia mandat radnego sejmiku śląskiego. Wstąpił potem ponownie do PiS.

W 2015 r. wystartował do Senatu z ramienia PiS. Został wybrany na senatora. W Senacie objął funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności. Otworzył biuro senatorskie w Wodzisławiu Śląskim.

15 lipca 2019 r. został sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii, a także pełnomocnikiem rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

KOMENTARZE (1)

  • fergi 2019-10-01 08:30:24
    kij w dup** Idzie razem ze swoją żonką po stołki, żeby juz cala rodzinka mogla zyc za pieniadze podatnika ;/ nie glosuje na takich

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.154.240

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!