PARTNERZY PORTALU
Adam Kalbarczyk - Kandydat na posła w: Okręg nr 6

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 888 / Procent poparcia: 0,16 %

Adam Kalbarczyk

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Lipniak
  • Wiek: 51 lat
  • Zawód: nauczyciel
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony 24 grudnia 1967 r. w Lublinie.

Ukończył I LO im. St. Staszica. 

Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Z wyróżnieniem skończył studia filologiczne (filologia polska) i filozoficzne. Na tej uczelni uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych. 

Jest nauczycielem dyplomowanym języka polskiego, filozofii i etyki. 

Jest współtwórcą prywatnych szkół im. I. J. Paderewskiego w Lublinie (liceum 1993 – obecnie najstarsza prywatna szkoła w Lublinie, gimnazjum 1999, szkoła podstawowa 2010), którymi kieruje od początku ich powstania. 

Pracuje na UMCS – jest adiunktem w zakładzie torii literatury IFP. 

Jest autorem dwóch monografii naukowych („U podstaw krytyki. O aksjologii literackiej Karola Ludwika Konińskiego” oraz „Liryka wśród aktów mowy. Próba aplikacji językoznawczych teorii pragmatycznych do analizy tekstu lirycznego”) oraz kilkudziesięciu artykułów z zakresu literaturoznawstwa.

Jest współautorem podręcznika do języka polskiego do szkół ponadgimnazjalnych, wydanego przez największe polskie wydawnictwo edukacyjne – WSiP („Zrozumieć tekst. Zrozumieć człowieka”, t. 1-5, wyd. I od 2008-2010, wyd. II od 2012) oraz podręcznika akademickiego do wersyfikacji („Wersyfikacja polska” 2007).

Jest także autorem licznych publikacji z zakresu oświaty (m.in. w „Gazecie Wyborczej” i „Tygodniku Powszechnym”) i metodyki nauczania (m.in. w „Języku Polskim w Szkole”, w wydawnictwach zwartych). Publikował także teksty literackie (zbiór opowiadań „Strusiowisko” i poezji „Obrazki”).

Jest propagatorem nauki i racjonalnego myślenia (m.in. autorem publikacji w portalu „Racjonalista.pl” i in.).

Współpracował z zespołem prof. S. Żurka we wdrażaniu nowej podstawy programowej do języka polskiego i Nowej Matury 2015 oraz w latach 2008-2009 oraz z Organizacją Międzynarodowej Matury w projekcie TLiP (Teaching and Learning In International Perspective), przygotowującym nauczycieli z Krakowa do nauczania w programach międzynarodowych (2010-2011).

Był opiekunem 4 uczniów, którzy uzyskali tytuły finalistów / laureatów Olimpiady Filozoficznej, a także 11 laureatów Przedmiotowego Konkursu Krasomówczego pod patronatem LKO. Prowadził teatr szkolny.

Działa w Krajowym Forum Oświaty Niepublicznej i Organizacji Pracodawców „Lewiatan”, a także Stowarzyszeniu „Otwarty Lublin”. Reprezentował Polskę w sesji naukowej „Women in History” w ramach Oxford Round Table w University of Oxford (referat nt. M. Skłodowskiej-Curie, 2011). 

Dyrektor Międzynarodowego Gimnazjum i LO im. I. J. Paderewskiego w Lublinie. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.52.167

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!