Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: dolnośląskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 3 - poseł w: Okręg nr 3

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 14 257 / Procent poparcia: 2,18 %

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Wrocław
 • Wiek: 35 lat
 • Zawód: pedagog
 • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Wiosna Roberta Biedronia

Urodzona 20 stycznia 1984 we Wrocławiu.

Polska działaczka społeczna i polityczna. Przez ponad 3 lata członkini Zarządu Krajowego Partii Razem. 

Ukończyła w 2008 r. studia na wydziale nauk historycznych i pedagogicznych oraz wydziale nauk społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim. 

W 2009 r. rozpoczęła studia doktorskie w instytucie filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2018 r. obroniła pracę doktorską pod tytułem "Reprodukcja – Opór – Upełnomocnienie. Radykalna krytyka edukacji we współczesnej zachodniej myśli społeczne"j. Autorka szeregu artykułów i publikacji naukowych. 

Od maja 2010 stale współpracuje z Ośrodkiem Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle’a we Wrocławiu. W latach 2010–2016 pracowała jako asystentka naukowa w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie, gdzie zajmowała się badaniem i analizą polityki edukacyjnej. Badała działalność oświatową samorządów, działała w organizacjach aktywizujących młodzież z małych miast, zakładała przedszkola na terenach wiejskich. 

Od września 2015 do lutego 2019 działaczka Partii Razem (od grudnia 2015 jako członkini Zarządu Krajowego). W czasie kampanii przed wyborami parlamentarnymi w 2015 koordynowała pracę dolnośląskiego biura prasowego partii. W wyborach samorządowych w 2018 r. otwierała okręgową listę ugrupowania do sejmiku dolnośląskiego. 

W grudniu 2016 r. amerykański magazyn „Foreign Policy” umieścił Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk i Barbarę Nowacką na liście FP Top 100 Global Thinkers za udział w organizacji tzw. czarnego protestu przeciwko ograniczeniu prawa do wykonywania aborcji w Polsce. 

Od 2017 r. reprezentowała Razem w założonym przez Janisa Warufakisa paneuropejskim ruchu DiEM25. W lutym 2019 r. wystąpiła z Partii Razem, tłumacząc swoją decyzję brakiem akceptacji dla obranej przez ugrupowanie strategii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.. 

W kwietniu 2019 r. założyła inicjatywę „Wrocław Wspiera Nauczycieli”, która w trakcie trwającego strajku generalnego w oświacie zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego organizowała m.in. demonstracje i wiece poparcia dla postulatów strajkujących we Wrocławiu. Była organizatorką złożenia do Rządu RP i Ministra Edukacji Narodowej apelu o pilną realizację postulatów strajkowych nauczycieli, pod którym podpisało się około 50 tys. osób.

W działalności publicznej krytykowała przeprowadzoną przez minister Zalewską reformę edukacji i wspierała strajkujących nauczycieli. W swoich wypowiedziach podkreśla również sprawy wolności osobistych, równouprawnienia osób LGBT czy dostępu kobiet do aborcji. 

W 2019 r. została kandydatką w wyborach parlamentarnych z ostatniego miejsca na liście Lewicy w okręgu wrocławskim. 

KOMENTARZE (17)

 • Marta 2022-11-23 12:42:23
  Jeszcze się okaże kto kogo pogoni w Brazylii ...pani Dziemianowicz....najlepsza i niezawodna maszyna do liczenia głosów w przypadku oszustwa wyborczego nazywa się czołg. Teraz jasne?🇵🇱🇧🇷
 • Marta 2022-11-22 19:48:43
  Nie wie albo udaje , że nie wie . Jedno i drugie jest kompromitujące. Terrorystyczna organizacja rytu kubańskiego. Zajmowała się podkladaniem bomb pod posterunki wojskowe , napadaniem na banki , porwaniem dyplomatów. Rozbój. Zwykli kryminaliści tyle , że upolitycznieni na czerwono. Znajomi Luli i Dilmy. Popieranie takich środowisk jest upadkiem moralnym .🇵🇱🇧🇷
 • Grzegorz P 2022-11-22 19:41:55
  No ...ja się sporo wlasnie dowiedzialem i poczytalem o tej vanguardzie...to terrorysci byli ...oczywiscie Dziemianowicz o tym nie wie.
 • Marta 2022-11-22 17:43:02
  Bez podstaw to nawet mało powiedziane. To jest po prostu hańba. To jest także wstyd osobisty. Lewica nie wie czym jest wstyd i nie wie czym jest zwykła ludzka przyzwoitość. Nawet ten ich zdemoralizowany , niszowy elektorat powinien eliminować z list wyborczych tak prostackich i chamowatych kandydatów. To jest wymóg minimalny.🇵🇱🇧🇷
 • Jerzy 2022-11-22 17:29:44
  Ano prawda. Pani Dziemianowicz nie ma pojęcia o Brazylii i jej historii. Ale.....u komunistów to nic nowego gadać bez podstaw.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.254.59

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!