PARTNERZY PORTALU
Aleksander Pociej - Kandydat na senatora w: Okręg nr 45

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Aleksander Pociej

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 54 lat
  • Zawód: adwokat
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodził się 7 lutego 1965 r. w Warszawie.

W 1988 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył studia podyplomowe z zakresu międzynarodowego prawa handlowego na Université de Paris- X.

Od 1996 r. do 2011 r., kiedy to objął mandat senatorski, praktykował jako wspólnik Kancelarii Adwokackiej Pociej, Dubois i Wspólnicy.

Zajmował się także działalnością felietonistyczną, publikował m.in. w "Gazecie Finansowej” i "Życiu Warszawy”. Jest autorem wydanej w 2006 przez Polski Instytut Wydawniczy książki Ręce na biurku, będącej wyborem jego felietonów. Udzielał się jako komentator i ekspert w programach telewizyjnych (m.in. regularnie występował w Rozmowach w toku). Przez kilka lat był prowadzącym program sądowniczy Werdykt na antenie stacji telewizyjnej Tele 5.

W 2005 kierował kampanią wyborczą Zbigniewa Religi, ubiegającego się o urząd prezydenta. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. wystartował do Senatu jako bezpartyjny kandydat z list Platformy Obywatelskiej. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.226.234.20]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU