Alicja Chybicka - Kandydat na senatora w: Okręg nr 7 - senator w: Okręg nr 7

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 113 877 / Procent poparcia: 69,21 %

Alicja Chybicka

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Wrocław
  • Wiek: 68 lat
  • Zawód: lekarz - specjalista onkologii i hematologii dziecięcej
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Studiowała na wydziale lekarskim Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich. Za wyniki w nauce rektor zaproponował jej indywidualny tok studiów pod kierunkiem profesor Janiny Bogusławskiej-Jaworskiej. Studia ukończyła z wyróżnieniem w 1975, następnie podjęła studia doktoranckie na macierzystej uczelni. Habilitowała się w 1995 r. Tytuł profesora otrzymała na mocy postanowienia prezydenta RP z 19 maja 1999 r.

Zawodowo związana z Akademią Medyczną i następnie z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu. W 2000 została kierownikiem Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej na tej uczelni. W 2007 r. wybrano ją na prezesa Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, została też członkinią zarządu Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej, członkinią Polskiej Akademii Nauk, rady Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz (od 2012 r. ) członkinią rady programowej Fundacji Mam Marzenie.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku została bezpartyjną kandydatką do Senatu w okręgu nr 7 z ramienia Platformy Obywatelskiej. W głosowaniu z 9 października 2011 zdobyła mandat senatorski, otrzymując 62 452 głosy.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu z pierwszego miejsca listy PO w okręgu wrocławskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 62 211 głosów. W Sejmie została członkinią Komisji Zdrowia oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.129.52

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!