PARTNERZY PORTALU
Andrzej Adamczyk - Kandydat na posła w: Okręg nr 13

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Andrzej Adamczyk

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Krzeszowice
  • Wiek: 60 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1959 roku w Krzeszowicach.

Ukończył Zespół Szkół Budowlanych w Krzeszowicach. W olkuskiej filii Społecznej Akademii Nauk w Łodzi uzyskał licencjat na kierunku rachunkowość i finanse w zarządzaniu – analiza finansowa przedsiębiorstw. Tytuł magistra otrzymał w tej samej placówce w 2016 r. Kwestia przebiegu jego wykształcenia stała się przedmiotem interpelacji poselskiej, padły zarzuty o plagiat pracy naukowej, czy przyspieszony tok samych studiów.

W związku z pracą w zakładzie remontowo-budowlanym - jako mistrz budowy, kierownik budowy oraz kierownik zakładu - uzyskał uprawnienia w zakresie kontroli i nadzorowania budów i robót, a także projektowania i badania stanu technicznego budynków. Został członkiem Małopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Działał w Porozumieniu Centrum. Następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości i został szefem jego struktur w okręgu krakowskim. W 2005 r. z listy PiS został wybrany do Sejmu V kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskał mandat poselski, a w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2015 r. został ponownie wybrany do Sejmu, po czym 16 listopada tego samego roku został powołany na ministra infrastruktury i budownictwa w rządzie Beaty Szydło.

W 2017 r. objął to samo stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckiego. W 2018 r. został odwołany z zajmowanej funkcji, po czym - tego samego dnia - mianowano go ministrem infrastruktury.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.204.194.190]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE