PARTNERZY PORTALU
Andrzej Grzyb - Kandydat na europosła w: Okręg nr 7 - województwo wielkopolskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 36 - poseł w: Okręg nr 36

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 21 214 / Procent poparcia: 4,62 %

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Andrzej Grzyb

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Siedlików
  • Wiek: 63 lat
  • Zawód: ekonomista
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Urodzony 23 sierpnia 1956 r. w Siedlikowie.

Polityk, rolnik i samorządowiec, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm X, II, IV, V i VI kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego V, VII i VIII kadencji.

Absolwent studiów na Akademii Rolniczej i w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Mandat posła po raz pierwszy sprawował z ramienia Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego w latach 1989-1991 w tzw. Sejmie kontraktowym.

W latach 1990-1994 był radnym rady miejskiej w Ostrzeszowie. W 1994 r. zasiadł we władzach krajowych Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 1999-2001 pełnił funkcję starosty ostrzeszowskiego, jednocześnie będąc radnym powiatu. W 2004 r. bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz piąty uzyskał mandat poselski. 

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2009 został wybrany na eurodeputowanego z okręgu poznańskiego. W 2014 z sukcesem ubiegał się o reelekcję. W 2019 nie uzyskał reelekcji z listy Koalicji Europejskiej. 

KOMENTARZE (1)

  • Joanna 2019-10-15 07:47:43
    Panie Pośle, bardzo się cieszę. GRATULUJĘ! Życzę, by mógł Pan zrealizować swoje poselskie zamierzenia. Jako teściowa Łukasza W. słyszałam tylko dobre rzeczy o Pana postawie jako posła, Polaka, szefa,. Zawsze w dyskusjach politycznych w mediach był Pan kulturalny, opanowany, merytorycznie ZNAKOMITY. Stażystów traktował Pan jak ojciec i opiekun. W Brukseli udostępniał Pan im swoje mieszkanie za darmo, bo jako młodzi nie mieli za dużo pieniędzy. Cieszę się że jeszcze w Polsce są tacy szlachetni, przyzwoici i prawi ludzie. Po staropolsku: szczęść Boże. -Joanna K.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.204.167

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!