PARTNERZY PORTALU
Andrzej Kisielewicz - Kandydat na europosła w: Okręg nr 12 - województwo dolnośląskie i opolskie

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Andrzej Kisielewicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Ur. 15 maja 1953 r. w Jeleniej Górze. Bezpartyjny kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończył matematykę na  Uniwersytecie Wrocławskim w 1976 r. Trzy lata później uzyskał stopień naukowy doktora nauk matematycznych w Instytucie Matematycznym PAN w Warszawie.

Od października 1980 r. działacz NSZZ Solidarność. Po wprowadzeniu stanu wojennego zaangażowany w podziemną działalność opozycyjną, w tym od 1982 r. w Solidarności Walczącej.

Blisko  5 lat spędził w zagranicznych ośrodkach badawczych, m.in. Vanderbilt University (Nashville, USA), University of Manitoba (Winnipeg, Kanada), Technische Hochschule (Darmstadt, Niemcy), Universite Blaise-Pascal (Clermont-Ferrand, Francja). Ponadto odbył wiele krótkookresowych staży zagranicznych między innymi we Francji, Włoszech, Austrii i Izraelu. Jest laureatem dwóch prestiżowych stypendiów naukowych: stypendium Alexandra von Humboldta i stypendium Fulbrighta. 

Wieloletni wykładowca matematyki i informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim i Opolskim. Tytuł profesora  nauk matematycznych otrzymał w 2001 r.

Współtwórca  wrocławskiego „Salonu Profesora Dudka”, w tym m.in. spotkań z Leszkiem Kołakowskim, Władysławem Bartoszewskim, Lechem Wałęsą i Lechem Kaczyńskim.

KOMENTARZE (3)

  • googleeee 2019-05-22 23:40:14
    w życiu na pis ! pis to nieporozumienie co innego obiecują,co innego robią. :<

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.175.107.185

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!