PARTNERZY PORTALU
Andrzej Kosztowniak - Kandydat na posła w: Okręg nr 17

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Andrzej Kosztowniak

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Radom
  • Wiek: 43 lat
  • Zawód: ekonomista prawnik
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony w 1976 r.  Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej, kierunku Ekonomia, specjalność Finanse. Ukończył też administrację na Wydziale Ekonomicznym Politechniki Radomskiej. Po ukończeniu studiów współpracował z Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu, prowadząc zajęcia dydaktyczne z Finansów Lokalnych i Negocjacji w Handlu Międzynarodowym. 

Od 2003 r. był zatrudniony także w dziale administracyjnym Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

W drugiej turze wyborów samorządowych w 2006 r. został wybrany na prezydenta Radomia z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w 2010 r. ubiegał się o reelekcję z ramienia tej samej partii. Tego samego roku w drugiej turze wyborów samorządowych został wybrany na kolejną kadencję. W 2014 r. uzyskał mandat radnego rady miejskiej.

Ubiegał się też ponownie o prezydenturę, przegrywając 30 listopada w drugiej turze z Radosławem Witkowskim z Platformy Obywatelskiej.

W 2015 r. wystartował w wyborach parlamentarnych z listy wyborczej PiS do Sejmu w okręgu radomskim - uzyskał wtedy mandat posła VIII kadencji.

 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.227.254.12]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE