PARTNERZY PORTALU
Andrzej Maciejewski - Kandydat na senatora w: Okręg nr 86

KOMITET WYBORCZY PRAWICA

Andrzej Maciejewski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Giedajty
  • Wiek: 49 lat
  • Zawód: politolog
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony 24 października 1969 r. w Bartoszycach.

Z wykształcenia jest politologiem, był pełnomocnikiem wojewody warmińsko-mazurskiego ds. współpracy z Obwodem Kaliningradzkim. Pochodzi z Bartoszyc, gdzie w latach 1990-1994 był radnym i przewodniczącym rady miasta. Obecnie mieszka w Giedajtach pod Olsztynem. Pracuje jako menadżer w firmie sprzedającej oświetlenia LED-owe BioSolution.

W 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu olsztyńskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 7899 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

W 2014 startował w wyborach na prezydenta Olsztyna, jako kandydat Kongresu Nowej Prawicy. Zajął ostatnie miejsce. Wcześniej kandydował z listy PiS do sejmiku, ale też bez powodzenia.

W 2018 ponownie wystartował w wyborach na prezydenta Olsztyna, uzyskując 1,58 proc. poparcia i zajmując siódme, przedostatnie miejsce. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 bezskutecznie ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego z list komitetu Kukiz’15, który nie przekroczył progu wyborczego.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.194.83]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU