Andrzej Pilot - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: śląskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 29

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 8 254 / Procent poparcia: 2,42 %

Andrzej Pilot

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Wiek: 58 lat
  • Zawód: pracownik samorządowy
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Urodzony 16 października 1960 w Tarnowskich Górach.

Ukończył studia na kierunku polityka społeczna w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w zakresie inwestycji kapitałowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

W latach 2008–2010 zajmował stanowisko wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W 2010 koordynował likwidację szkód w środowisku wyrządzonych przez powódź w województwie śląskim. W tym samym roku objął stanowisko wicestarosty powiatu tarnogórskiego. Piastował to stanowisko do lutego 2013, kiedy został mianowany I wicewojewodą śląskim.

Bez powodzenia kandydował z listy PSL do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2011 oraz w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014.

W wyborach samorządowych w 2014 uzyskał mandat radnego sejmiku województwa śląskiego, funkcję tę zaczął pełnić 1 grudnia, w związku z czym przestał pełnić funkcję wicewojewody śląskiego.

18 grudnia został prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w związku z czym złożył mandat radnego sejmiku. Funkcję prezesa WFOŚiGW piastował do 28 marca 2018.

W wyborach parlamentarnych w 2015 ponownie bezskutecznie kandydował do Sejmu, a w wyborach samorządowych w 2018 do sejmiku śląskiego. Od września do listopada 2018 zajmował stanowisko dyrektora Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach.

KOMENTARZE (1)

  • Pjoter 2019-10-16 10:41:32
    Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin Panie dyrektorze!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.137.63

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!