Andrzej Rosiewicz - Kandydat na europosła w: Okręg nr 5 - 4 miasta na prawach powiatu i 29 powiatów województwa mazowieckiego

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Andrzej Rosiewicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Piosenkarz estradowy, gitarzysta, tancerz, satyryk, kompozytor i choreograf.

Ukończył SGGW w Warszawie na Wydziale Melioracji Wodnych. Równocześnie uczęszczał przez 5 lat do szkoły muzycznej na śpiew solowy. Swoje umiejętności prezentował m.in. w Klubie Studenckim Politechniki Warszawskiej „Stodoła”.

W latach siedemdziesiątych i na początku lat osiemdziesiątych był jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy i artystów estradowych.

W 1986 r. zorganizował w Teatrze Muzycznym w Gdyni koncert dedykowany Lechowi Wałęsie, z którym w latach osiemdziesiątych łączyła go przyjaźń. W 2001 r. wystąpił z propozycją programu 40 lat + VAT do ówczesnej dyrektor TVP2 Niny Terentiew, jednak propozycja została odrzucona.

W 2003 r. został członkiem Unii Polityki Realnej, z której listy w 2004 wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. UPR nie przekroczyła progu wyborczego.

Współpracował potem z Prawem i Sprawiedliwością. Na zjazdy partyjne przed wyborami do Sejmu RP w 2005 r. i 2007 r. skomponował i tam wykonał kilka piosenek chwalących rządy tej partii. W listopadzie 2007 r. nagrał piosenkę wyśmiewającą rząd premiera Donalda Tuska.

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. nagrał piosenkę pt. „Eurowybory”, która ukazuje w krzywym zwierciadle kampanię wyborczą oraz pracę europosłów.

W 2014 r. był kandydatem w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, która nie uzyskała mandatów.

KOMENTARZE (1)

  • Izabela 2019-05-22 01:41:10
    Kiedy szpital w Sochaczewie doczeka się inwestycji w infrastrukturę? Najbardziej niedofinansowanym jest oddział chorób wewnętrznych. Na tym oddziale ordynatorem jest charyzmatyczny człowiek, były konsultant krajowy ds. chorób wewnętrznych prof. Imiela. Taka osoba, jego wiedza doświadczenie i profesjonalizm są ogromną szansą dla Szpitala Powiatowego stać się ośrodkiem o dużym znaczeniu w regionie. Ale bez wyposażenia i najmądrzejszy człowiek niewiele może zrobić.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.213.63.130

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!