Andrzej Rozenek - kandydat na prezydenta w: Warszawa - kandydat na radnego w: Warszawa - Kandydat na posła w: Okręg nr 20 - poseł w: Okręg nr 20

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 38 495 / Procent poparcia: 6,43 %

Andrzej Rozenek

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Ząbki
  • Wiek: 50 lat
  • Zawód: dziennikarz
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ur. 17 marca 1969 r.  w Warszawie. Poseł na Sejm VII kadencji. Kandydat SLD. W 1988 r. ukończył XLIV Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Dobiszewskiego w Warszawie, próbował dostać się na Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, następnie podjął studia z zakresu nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim (których nie ukończył). W czasie studiów działał w Zrzeszeniu Studentów Polskich, przewodniczył radzie uczelnianej i zasiadał w radzie naczelnej ZSP.

W latach 1992-1993 był dyrektorem naczelnym ABKiSz Alma-Art, głównego organizatora festiwalu FAMA, a także redaktorem naczelnym studenckiego periodyku „Na Przekór”. W 1997 zaczął pracować w tygodniku „NIE”, od 1999 jako dziennikarz śledczy. Od 2006 do 2011 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego tego tygodnika. Uczestniczył w spotkaniu Klubu Wałdajskiego. Został wiceprzewodniczącym Ogólnopolskiego Klubu Polsko-Niemieckiego Sąsiedztwa i członkiem Stowarzyszenia Ordynacka.

W wyborach parlamentarnych w 1993 r. bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej (był związany z Socjaldemokracją Rzeczypospolitej Polskiej). Następnie był członkiem Polskiej Partii Socjalistycznej i SLD. Później został członkiem Ogólnopolskiego Klubu Polsko-Niemieckiego Sąsiedztwa (objął funkcję wiceprzewodniczącego) i Stowarzyszenia Ordynacka, zasiadając w jego zarządzie. Był członkiem Stowarzyszenia Neutrum.

W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat z listy Ruchu Palikota. Został wybrany na rzecznika prasowego klubu poselskiego Ruchu Palikota, który w październiku 2013 został przekształcony w Twój Ruch. Andrzej Rozenek zasiadł w zarządzie nowej partii, został także jej rzecznikiem. W 2014 kandydował na urząd prezydenta m.st. Warszawy z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Rozenka (oprócz TR poparła go Partia Demokratyczna).

KOMENTARZE (2)

  • endi 2019-12-09 17:35:28
    NIEPOWSTYDZILBYM SIE PANA NA FOTELU PREZYDENTA RP POZDRAWIAM I ZYCZE POWODZENIA
  • Marek 2019-12-05 15:19:36
    Prawdziwy człowiek lewicy, patriota, wiedzący że miejsce Polski jest w Europie, w cywilizacji europejskiej, a nie w kręgu pisanym cyrylica jak chce PiS i pochodne pisowi januszerka zwana Mikke.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.72.180

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!