Andrzej Stanisławek - Kandydat na europosła w: Okręg nr 8 - województwo lubelskie

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Andrzej Stanisławek

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodzony 18 września 1954 r. w Opolu Lubelskim. Lekarz (chirurg, onkolog), polityk i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk medycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, senator IX kadencji.

Na początku lat 90. założył Fundację Wczesnego Wykrywania Raka. W 1997 r. bezskutecznie ubiegał się o mandat senatora z ramienia Krajowej Partii Emerytów i Rencistów. W 2014 przystąpił do Polski Razem. Bez powodzenia kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego jako lider listy wyborczej tego ugrupowania w województwie lubelskim. Kilka miesięcy później został przewodniczącym zarządu regionalnego tej partii w województwie lubelskim, a w 2015 zasiadł w jej zarządzie krajowym.

W wyborach w 2015 r. wystartował do Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 16. Uzyskał mandat senatora IX kadencji. Po przekształceniu w listopadzie 2017 r. Polski Razem w Porozumienie, stanął na czele jej okręgu lubelskiego i pozostał członkiem zarządu krajowego.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.223.3.251

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!