PARTNERZY PORTALU
Anna Schmidt-Rodziewicz - Kandydat na posła w: Okręg nr 22

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Anna Schmidt-Rodziewicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Jarosław
  • Wiek: 40 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzona 11 listopada 1978 w Jarosławiu.

Ukończyła studia z zakresu socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Pracowała jako nauczycielka języka angielskiego, a także urzędniczka w starostwie powiatowym i urzędzie miasta w Jarosławiu.

Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2005–2007 zatrudniona w gabinecie politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, później została doradcą wiceprezesa tej partii, posła Adama Lipińskiego.

W 2011 bezskutecznie kandydowała do Sejmu w okręgu krośnieńskim. Wraz z grupą kilku innych młodych działaczek brała aktywny udział w kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Media grupę tę określiły mianem „aniołków Jarosława Kaczyńskiego”, mających w ich ocenie ocieplać wizerunek partii i jej prezesa.

W 2014 została wybrana na radną sejmiku podkarpackiego, obejmując funkcję wiceprzewodniczącej klubu radnych PiS oraz przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała ponownie do Sejmu w okręgu krośnieńskim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji.

18 czerwca 2019 została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.80.4.76]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE