PARTNERZY PORTALU
Anna Siarkowska - Kandydat na posła w: Okręg nr 18

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Anna Siarkowska

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Siedlce
  • Wiek: 37 lat
  • Zawód: specjalista ds. planowania obronnego
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Partia Republikańska

Urodzona 23 marca 1982 w Warszawie.

Studiowała politologię, a ponadto ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na wydziale bezpieczeństwa narodowego Akademii Obrony Narodowej.

Zawodowo była specjalistą ds. planowania obronnego i zarządzania kryzysowego w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Audytor wewnętrzny (certyfikat CGAP).

Działała w Młodzieży Wszechpolskiej, kierowała jej strukturami w Siedlcach. Była członkinią Ligi Polskich Rodzin – bezskutecznie kandydowała z jej ramienia do Sejmu w 2005 i w 2007. W 2006 powołana na wiceprzewodniczącą rady programowej TVP Polonia. Została członkinią władz Stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl – Ruch Na Rzecz Obrony Terytorialnej i współpracownikiem kwartalnika „Myśl.pl”.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu z listy Kukiz’15. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji. W Sejmie VIII kadencji zasiadła w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz w Komisji Obrony Narodowej.

W czerwcu 2016 współtworzyła Klub Republikański w Sejmie, a w listopadzie została wiceprezesem Stowarzyszenia „Republikanie”. W lutym 2017 wystąpiła z klubu poselskiego Kukiz’15 i została przewodniczącą nowo powołanego koła poselskiego „Republikanów”. We wrześniu 2017 ogłosiła decyzję o utworzeniu Partii Republikańskiej (zarejestrowanej w 2018; stanęła na jej czele), przystępując jednocześnie do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W lutym 2019 na stanowisku szefa Partii Republikańskiej zastąpił ją Marcin Wolak.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.93.75.30]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE