PARTNERZY PORTALU
Antoni Pikul - kandydat na radnego do sejmiku wojewódzkiego w: podkarpackie - radny do sejmiku wojewódzkiego w: podkarpackie - Kandydat na posła w: Okręg nr 22

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Antoni Pikul

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Jasło
  • Wiek: 65 lat
  • Zawód: architekt
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodził się 4 stycznia 1954 r. W 1978 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej.

Od powstania NSZZ "Solidarność” był jej aktywnym działaczem. Został zatrzymany przez Służbę Bezpieczeństwa po przeszukaniu jego mieszkania 24 sierpnia 1982 roku i był przetrzymywany w areszcie śledczym do 21 listopada tego roku. t.

 Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego odstąpił od stosowania postępowania doraźnego i umorzył postępowanie karne przeciwko Antoniemu Pikulowi. Wyrok ten został zaskarżony przez Wojskową Prokuraturę Garnizonową w Rzeszowie, jednak 5 stycznia 1983 roku Sąd Najwyższy – Izba Wojskowa postanowił rewizję prokuratora pozostawić bez rozpoznania, a kosztami postępowania odwoławczego obciążyć Skarb Państwa z braku dowodów przestępstwa.

Antoni Pikul w latach 1989–1990 był członkiem prezydium Komitetu Obywatelskiego "Solidarność” w Jaśle. W latach 1990–1994 pracował jako wiceprzewodniczący rady miasta Jasło i sejmiku wojewódzkiego z listy Komitetu Obywatelskiego. Od 1 lutego 2012 roku jest pierwszym wiceburmistrzem Jasła.

W lipcu 2018 został odwołany ze stanowiska zastępcy burmistrza Jasła z dniem 1 października 2018 r. 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Okręg nr 5 (miasto Krosno, powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, krośnieński, leski, sanocki).

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.231.247.139]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE