PARTNERZY PORTALU
Arkadiusz Kasznia - Kandydat na senatora w: Okręg nr 14

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 48 231 / Procent poparcia: 24,77 %

Arkadiusz Kasznia

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Łuków
  • Wiek: 46 lat
  • Zawód: politolog
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Socjaldemokracja Polska

Ukończył studia w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, także absolwent Studium Bezpieczeństwa Narodowego na UW.

W latach 1996–2000 był urzędnikiem Kancelarii Prezydenta RP, m.in. dyrektorem zespołu gabinetu prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w latach 1998–2000. W latach 1998–2001 sprawował mandat radnego rady miasta Łuków, a następnie posła IV kadencji wybranego w okręgu lubelskim z listy SLD-UP.

W 1999 r. wstąpił do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Objął funkcje członka krajowego komitetu wykonawczego i przewodniczącego struktur miejskich SLD. Był również dyrektorem w biurze rady krajowej tej partii. W 2004 r. przeszedł z SLD do Socjaldemokracji Polskiej, zostając rzecznikiem prasowym tej partii. Był sekretarzem klubu parlamentarnego tej partii, szefem sztabów wyborczych SDPL i Marka Borowskiego w podwójnych wyborach w 2005 r.

W 2005 r. bez powodzenia ubiegał się o ponowny mandat poselski, rok później bezskutecznie kandydował do rady powiatu łukowskiego. W 2007 r. został mianowany zastępcą dyrektora ds. reklamy, promocji i rozwoju Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. W czerwcu 2009 został wiceprzewodniczącym SDPL.

Jako członek SDPL bez powodzenia kandydował do Senatu w wyborach parlamentarnych w 2011 r. z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz w wyborach samorządowych w 2014 r. na burmistrza Łukowa i do rady powiatu łukowskiego z ramienia komitetu Radny z Naszej Ulicy.

Od 1999 do 2003 r. kierował Łukowskim Klubem Sportowym Orlęta Łuków, następnie do 2008 r. był prezesem Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Od 2004 r. był przez pewien czas wiceprzewodniczącym Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W 2011 r. został wybrany na przewodniczącego komisji rewizyjnej Orląt Łuków. W latach 2012–2013 prezes Fundacji Piłkarstwa Polskiego przy PZPN.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.229.131.158

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!