PARTNERZY PORTALU
Artur Eichhorst - Kandydat na europosła w: Okręg nr 2 - województwo kujawsko-pomorskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 5

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATULiczba głosów: 423 / Procent poparcia: 0,09 %

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Artur Eichhorst

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Toruń
  • Wiek: 28 lat
  • Zawód: kulturoznawca
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Lewica Razem

Urodzony w 1991 r. Kulturoznawca, rusycysta oraz absolwent gender studies na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Członek zarządu Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności, działacz Lewicy Razem. Aktywista na rzecz grup dyskryminowanych, również osób LGBT.

Współorganizował pierwszy Marsz Równości w Toruniu w 2017 r. oraz Manifę w 2016 r. Zabiegał o podpisanie i wdrożenie przez miasta województwa kujawsko-pomorskiego Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Zaangażowany w działalność antydyskryminacyjną w ramach Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności – SPR. Wspólnie z tą organizacją współtworzył inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na orientację seksualną oraz inne przesłanki.

Współorganizował QueerFest i Marsz Równości w Toruniu.

Uczestnik III edycji Akademii Demokracji Socjalnej, ukończył Studium Kultury Społecznej - program realizowany przez działający przy Krytyce Politycznej Instytut Studiów Zaawansowanych.

W 2018 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego sejmiku kujawsko-pomorskiego. Rok później wystartował też w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem, Unia Pracy, RSS, ale również nie uzyskał mandatu.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!