Artur Kołosowski - kandydat na radnego w: grodziski - Kandydat na posła w: Okręg nr 20

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU



Liczba głosów: 2 280 / Procent poparcia: 0,38 %

Artur Kołosowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Milanówek
  • Wiek: 61 lat
  • Zawód: przedsiębiorca
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony 11 maja 1958 w Ornecie.

Absolwent wydziału cybernetyki wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Magister inżynier elektronik w specjalności systemy komputerowe. Ukończył także studia MBA Uniwersytetu Illinois oraz podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej, wyższy kurs obronny oraz kurs taktyczno-operacyjny w Akademii Obrony Narodowej.

Uczestniczył w wielu szkoleniach, m.in. z zakresu kierowania działalnością gospodarczą, zarządzania w przedsiębiorstwie i wykonywania obowiązków w spółkach Skarbu Państwa (m.in. Instytut Rozwoju Biznesu). W 2009 zdał egzamin dla kandydatów do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

W Stanach Zjednoczonych ukończył instruktorski kurs języka angielskiego dla lektorów w Defense Language Institute w Lackland Air Force Base w San Antonio w Teksasie oraz kurs zarządzania zasobami obrony w Defense Resources Management Institute w Monterey w Kalifornii. Jest absolwentem kursu dla oficerów flagowych w NATO Defense College w Rzymie, a także kursów z zakresu komunikacji społecznej oraz kontaktów z mediami w Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Był związany z Wojskami Obrony Powietrznej Kraju oraz Wojskami Lotniczymi i Obrony Powietrznej (1982-1999), głównie jako inżynier sprzętu automatyzacji wojsk radiotechnicznych. W latach 1982-1987 był kierownikiem laboratorium w Zakładzie Zautomatyzowanych Systemów Dowodzenia w Wyższej Oficerskiej Szkole Radiotechnicznej, gdzie zajmował się radiolokacyjnymi podsystemami taktycznymi, imitatorami i symulatorami naprowadzania samolotów na cele. W latach 1987-1994 prowadził wykłady i zajęcia praktyczne z dziedziny urządzeń radiolokacji, urządzeń cyfrowych i symulatorów, a także zajęcia specjalistyczne w języku angielskim z kadrą Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej oraz 11. Dywizji Kawalerii Pancernej. Po ukończeniu kursu instruktorskiego w USA i zdaniu egzaminu na tłumacza wojskowego języka angielskiego, w latach 1994 - 1999 kierował lektoratem języków obcych w Centrum Szkolenia Radioelektronicznego.

Był obserwatorem OBWE w Republice Serbskiej oraz Czarnogórze. Jako specjalista ds. kontaktów zagranicznych rozpoczął w 1999 r. służbę w Biurze Prasy i Informacji MON. W latach 2000-2001 pracował w sekretariacie podsekretarza stanu ds. polityki obronnej MON. W 2002 powrócił do Biura Prasy i Informacji MON na stanowisko zastępcy dyrektora.

W latach 2003–2007 był dyrektorem Departamentu Spraw Obronnych w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz polskim przedstawicielem w Komitecie Planowania Łączności Cywilnej NATO. W UKE nadzorował przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zakresie ich zadań na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego. Przed powrotem do służby wojskowej w MON w 2007 r. prowadził działalność doradczą dla przedsiębiorców ICT, m.in. dla: Clearwire, PIIT.

Od listopada 2007 do września 2010 pełnił funkcję dyrektora Sekretariatu Ministra Obrony Narodowej. W dniu 15 sierpnia 2009 r. z rąk Prezydenta RP otrzymał nominację na stopień generała brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Od września 2010 do maja 2012 jako dyrektor departamentu kadr MON w imieniu ministra obrony narodowej koordynował politykę kadrową resortu. W lipcu 2012 zakończył zawodową służbę wojskową.

W latach 2010-2015, po powołaniu przez Prezesa Rady Ministrów, był członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia z ramienia trzech ministrów: spraw wewnętrznych, obrony narodowej oraz sprawiedliwości.

Od sierpnia 2012 do lipca 2016 pełnił funkcję prezesa Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego, które należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Pełniąc obowiązki prezesa był też liderem domeny cybertechnologie w Grupie Kapitałowej PGZ. Prowadził analizy potencjału spółek należących do PGZ SA w zakresie cybertechnologii oraz kierował zespołem opracowującym strategię rozwoju w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Był członkiem rady naukowej w zakresie kryptologii i cyberbezpieczeństwa WAT oraz przedstawicielem w przemysłowej grupie doradczej NIAG (NATO Industry Advisory Group) w zakresie cyberbezpieczeństwa. 

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.168.16

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!