- Miejsce zamieszkania: Milanówek
- Wiek: 61 lat
- Zawód: przedsiębiorca
- Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej
Urodzony 11 maja 1958 w Ornecie.
Absolwent wydziału cybernetyki wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Magister inżynier elektronik w specjalności systemy komputerowe. Ukończył także studia MBA Uniwersytetu Illinois oraz podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej, wyższy kurs obronny oraz kurs taktyczno-operacyjny w Akademii Obrony Narodowej.
Uczestniczył w wielu szkoleniach, m.in. z zakresu kierowania działalnością gospodarczą, zarządzania w przedsiębiorstwie i wykonywania obowiązków w spółkach Skarbu Państwa (m.in. Instytut Rozwoju Biznesu). W 2009 zdał egzamin dla kandydatów do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
W Stanach Zjednoczonych ukończył instruktorski kurs języka angielskiego dla lektorów w Defense Language Institute w Lackland Air Force Base w San Antonio w Teksasie oraz kurs zarządzania zasobami obrony w Defense Resources Management Institute w Monterey w Kalifornii. Jest absolwentem kursu dla oficerów flagowych w NATO Defense College w Rzymie, a także kursów z zakresu komunikacji społecznej oraz kontaktów z mediami w Norwegii i Wielkiej Brytanii.
Był związany z Wojskami Obrony Powietrznej Kraju oraz Wojskami Lotniczymi i Obrony Powietrznej (1982-1999), głównie jako inżynier sprzętu automatyzacji wojsk radiotechnicznych. W latach 1982-1987 był kierownikiem laboratorium w Zakładzie Zautomatyzowanych Systemów Dowodzenia w Wyższej Oficerskiej Szkole Radiotechnicznej, gdzie zajmował się radiolokacyjnymi podsystemami taktycznymi, imitatorami i symulatorami naprowadzania samolotów na cele. W latach 1987-1994 prowadził wykłady i zajęcia praktyczne z dziedziny urządzeń radiolokacji, urządzeń cyfrowych i symulatorów, a także zajęcia specjalistyczne w języku angielskim z kadrą Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej oraz 11. Dywizji Kawalerii Pancernej. Po ukończeniu kursu instruktorskiego w USA i zdaniu egzaminu na tłumacza wojskowego języka angielskiego, w latach 1994 - 1999 kierował lektoratem języków obcych w Centrum Szkolenia Radioelektronicznego.
Był obserwatorem OBWE w Republice Serbskiej oraz Czarnogórze. Jako specjalista ds. kontaktów zagranicznych rozpoczął w 1999 r. służbę w Biurze Prasy i Informacji MON. W latach 2000-2001 pracował w sekretariacie podsekretarza stanu ds. polityki obronnej MON. W 2002 powrócił do Biura Prasy i Informacji MON na stanowisko zastępcy dyrektora.
W latach 2003–2007 był dyrektorem Departamentu Spraw Obronnych w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz polskim przedstawicielem w Komitecie Planowania Łączności Cywilnej NATO. W UKE nadzorował przedsiębiorców telekomunikacyjnych w zakresie ich zadań na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego. Przed powrotem do służby wojskowej w MON w 2007 r. prowadził działalność doradczą dla przedsiębiorców ICT, m.in. dla: Clearwire, PIIT.
Od listopada 2007 do września 2010 pełnił funkcję dyrektora Sekretariatu Ministra Obrony Narodowej. W dniu 15 sierpnia 2009 r. z rąk Prezydenta RP otrzymał nominację na stopień generała brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Od września 2010 do maja 2012 jako dyrektor departamentu kadr MON w imieniu ministra obrony narodowej koordynował politykę kadrową resortu. W lipcu 2012 zakończył zawodową służbę wojskową.
W latach 2010-2015, po powołaniu przez Prezesa Rady Ministrów, był członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia z ramienia trzech ministrów: spraw wewnętrznych, obrony narodowej oraz sprawiedliwości.
Od sierpnia 2012 do lipca 2016 pełnił funkcję prezesa Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego, które należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Pełniąc obowiązki prezesa był też liderem domeny cybertechnologie w Grupie Kapitałowej PGZ. Prowadził analizy potencjału spółek należących do PGZ SA w zakresie cybertechnologii oraz kierował zespołem opracowującym strategię rozwoju w obszarze cyberbezpieczeństwa.
Był członkiem rady naukowej w zakresie kryptologii i cyberbezpieczeństwa WAT oraz przedstawicielem w przemysłowej grupie doradczej NIAG (NATO Industry Advisory Group) w zakresie cyberbezpieczeństwa.