PARTNERZY PORTALU
Barbara Nowacka - Kandydat na posła w: Okręg nr 26

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Barbara Nowacka

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Wiek: 44 lat
  • Zawód: informatyczka
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Inicjatywa Polska

Urodzona 10 maja 1975 w Warszawie. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej.

Uzyskała stopień magistra inżyniera z zakresu informatyki. Ukończyła również studia MBA, oraz wydział zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 1993 roku działała w telefonie zaufania prowadzonym przez Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. W 1997 roku wstąpiła do młodzieżówki Unii Pracy (Federacji Młodych UP), której jest przewodniczącą od 2000 roku, w latach 2001–2006 należała do samej UP. W 2005 roku była współzałożycielką Młodych Socjalistów. Po śmierci matki w 2010 została współzałożycielką i wiceprezesem zarządu Fundacji im. Izabeli Jarugi-Nowackiej.

W 2014 roku bez powodzenia ubiegała się o mandat do Parlamentu Europejskiego z ramienia Europy Plus. W lipcu stanęła na czele think tanku Twojego Ruchu "Plan Zmian", a w listopadzie tego samego roku wstąpiła do TR.

W czerwcu 2015 stanęła na czele zespołu mającego przygotować komitet wyborczy ugrupowań lewicowych w wyborach parlamentarnych. W tym samym miesiącu została współprzewodniczącą Twojego Ruchu, dołączając do Janusza Palikota po wprowadzeniu do statutu tej partii parytetowego przywództwa.

W wyborach parlamentarnych w 2015 była liderką koalicji wyborczej Zjednoczona Lewica i jej kandydatką do Sejmu w okręgu warszawskim. Zdobyła 75 813 głosów, lecz nie uzyskała mandatu, ponieważ ZL nie przekroczyła progu wyborczego.

W lutym 2016 została współzałożycielką stowarzyszenia Inicjatywa Polska. We wrześniu 2018 przystąpiła wraz z nim do Koalicji Obywatelskiej. W czerwcu 2019 Inicjatywa Polska została zarejestrowana jako partia polityczna, w której Nowacka objęła funkcję przewodniczącej.

KOMENTARZE (1)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.226.234.20]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE