PARTNERZY PORTALU
Bartłomiej Sienkiewicz - Kandydat na posła w: Okręg nr 33 - poseł w: Okręg nr 33

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 35 009 / Procent poparcia: 6,14 %

Bartłomiej Sienkiewicz

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Warszawa
 • Wiek: 58 lat
 • Zawód: historyk
 • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodzony 29 lipca 1961 r. w Kielcach.

Ukończył studia na wydziale filozoficzno-historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest współzałożycielem Ośrodka Studiów Wschodnich, był jego wicedyrektorem zajmującym się problematyką wschodnią (1991–1993, 1995–2001), został też przewodniczącym rady tej instytucji.

W latach 80. współpracował z opozycją demokratyczną. Od 1981 związany z Niezależną Oficyną Studentów w Krakowie, zajmował się drukiem i dystrybucją wydawnictw drugiego obiegu. Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. W styczniu 1982 został zatrzymany i przez 3 dni osadzony jako podejrzany o „utrudnianie postępowania karnego” (sprawa została umorzona). W latach 1987-1988 był trzykrotnie karany grzywną przez kolegia do spraw wykroczeń za udział w zajściach ulicznych, „zakłócenia porządku publicznego” i kolportaż ulotek. W 1988 znalazł się w komitecie organizacyjnym Międzynarodowej Konferencji Praw Człowieka w Krakowie. W 1988 był jednym z 23 sygnatariuszy deklaracji Tezy programowe środowiska "Czas przyszły", grupy działaczy Ruchu Wolność i Pokój, skupionej wokół Jacka Czaputowicza i pisma „Czas Przyszły”.

Był funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa, dosłużył się stopnia kapitana, pełnił funkcję głównego doradcy zarządu wywiadu UOP, był też w składzie kierownictwa komórek analitycznych urzędu. Był współpracownikiem ministrów spraw wewnętrznych Krzysztofa Kozłowskiego i Andrzeja Milczanowskiego.

Po odejściu ze struktur administracji państwowej w latach 2002–2013 prowadził własną działalność gospodarczą w branży doradczej w zakresie oceny ryzyka inwestycyjnego. Został stałym współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego”, a także publicystą prasy codziennej.

Wykładał w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Był również członkiem rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz członkiem rady Centralnego Ośrodka Szkolenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W lutym 2013 premier Donald Tusk ogłosił nominację Bartłomieja Sienkiewicza na stanowisko ministra spraw wewnętrznych. Urząd objął 25 lutego. Objął także funkcję koordynatora służb specjalnych – 28 lutego 2013 prezes Rady Ministrów przekazał mu nadzór i zadanie koordynowania działań Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, CBA oraz wywiadu i kontrwywiadu wojskowego.

22 września 2014 zakończył urzędowanie na stanowisku ministra. Od lutego do czerwca 2015 był dyrektorem Instytutu Obywatelskiego, think tanku Platformy Obywatelskiej.

KOMENTARZE (7)

 • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-09 07:22:16
  Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Świętokrzyskim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości: Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna: art. 63 Konstytucji oraz art. 221 k.p.a.
 • Karol 2021-09-30 22:41:26
  Hańbi swego przodka. To polityczną szata i debile.
 • e-wunio 2021-07-27 18:10:19
  OSTATNIO SŁYSZAŁAM , ŻE NIE-POSEŁ --CZYLI ..Ó.J DU....A I KAMIENI KUPA --- CHCE STAWIAĆ BARTOSZEWKIEMU POMNIK . TEMU CO TO CAŁE ŻYCIE LIZAŁ SZWABOM WŁAŚNIE D.....Ę . ALE MY POLACY NIE BĘDZIEMY I NIE CHCEMY . CZŁOWIEKU , TY JESZCZE ŚMIESZ PUBLICZNIE ZABIERAĆ GŁOS W SPRAWIE NASZEJ POLSKI ??? POLSKI --KTÓRĄ BĘDĄC W RZĄDZIE TYCH ZDRAJCÓW PO --TAK HANIEBNIE OKREŚLIŁEŚ ??? CO ZA GNIDY NA CIEBIE GŁOSOWAŁY ?? TY RZECZYWIŚCIE PO SPRZECIWIE PEOWCÓW I CIEBIE W SPRAWIE BUDOWY PAŁACU SASKIEGO --POWIENIENŚ PORZĄDNIE OTRZYMAĆ --KAMIENIEM Z TEJ KUPY --MOŻE BYŁBY SPOKÓJ . CO TY JESZCZE ROBISZ W POLSCE ???--WON DO SZWABÓW .
 • POpaprany Sienkiewicz 2021-07-21 20:48:24
  Sienkiewicz to parszywy POpapany zakłamany wredny tępy i głupi jak but IDIOTA.
 • Zakręcony zawór z ORLENU 2021-04-15 09:46:28
  Czemu były minister ukrywa co robi i dla kogo pracuje??? Daniel Obajtek zakręcił zawór - Sienkiewicz robi Hucpe polityczną. Fundacja Węzły Pamięci - Data rejestracji 13 marca 2013 r. 08. 12. 2017 r. Przyczyną rozwiązania jest wyczerpanie środków finansowych fundacji i majątku fundacji. Rozwiązanie mocą uchwały zarządu fundacji nr 1 z dnia 08. 12. 2017 r. O rozwiązaniu fundacji, 08. 12. 2017. Info 2016: "Bartłomiej Sienkiewicz z wstępniakiem w „Newsweeku Historii” (Ringier Axel Springer Polska). Fundacja Węzły Pamięci współgospodarzem pisma". Info-2018: "Blisko 13 mln zł zarobił Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska, i założona przez niego spółka na współpracy z PKN Orlen". Info 2017: "Były szef MSW wolontariuszem w Fundacji Otwarty Dialog" Info-2017: "Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz (56 l.) pracuje dziś na Ukrainie. Jest wolontariuszem w jednej z fundacji. Fakt ustalił, że chodzi o słynną ostatnio w Polsce Fundację Otwarty Dialog. Nieoficjalnie jednak mówi się, że Bartłomiej Sienkiewicz pracuje dla rządu Ukrainy. Czemu były minister ukrywa co robi i dla kogo pracuje?".

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.207.136.189

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!