PARTNERZY PORTALU
Bartłomiej Wróblewski - Kandydat na posła w: Okręg nr 39 - poseł w: Okręg nr 39

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 22 181 / Procent poparcia: 4,31 %

Bartłomiej Wróblewski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Poznań
  • Wiek: 44 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 13 marca 1975 w Poznaniu. Polski polityk, nauczyciel akademicki i prawnik specjalizujący się w prawie konstytucyjnym, poseł na Sejm VIII kadencji. 

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (1994). Ukończył w 2000 studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w 2003 studia podyplomowe z zakresu prawa porównawczego na Reńskim Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn. 

Kształcił się także w zakresie europejskiego prawa wspólnotowego na Uniwersytecie Ottona i Fryderyka w Bambergu. Odbywał staże naukowe w Strasburgu i Berlinie. 

W 2011 na UAM uzyskał stopień doktora nauk prawnych na podstawie pracy zatytułowanej Kształtowanie się koncepcji i instytucji odpowiedzialności odszkodowawczej państwa za działania ustawodawcy do połowy XX wieku na tle ogólnych reguł odpowiedzialności państwa napisanej pod kierunkiem Sławomiry Wronkowskiej-Jaśkiewicz. 

W latach 2001–2009 był pracownikiem naukowym Instytutu Zachodniego w Poznaniu, a następnie od lutego do sierpnia 2010 pracował jako konstytucjonalista w Biurze Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta RP. 

W 2011 został dyrektorem Instytutu Prawa na poznańskim Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (przekształconej w SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny). Jest członkiem stowarzyszenia Instytut Zachodni oraz Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego. 

Należał do Związku Harcerstwa Polskiego (1980–1993), w tym szczepu Błękitna XIV w Poznaniu. W okresie 1995–2009 działał w korporacjach akademickich jako prezes Lechii i kurator Chrobrii, był też członkiem grup Magna-Polonia, Masovia, Surma oraz Arcadia. W 2001 powołał do życia Archiwum Korporacyjne[3], a w 2007 wirtualne Muzeum Polskich Korporacji Akademickich. Został członkiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu. 

W 2011 kandydował bezskutecznie jako bezpartyjny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do Senatu z okręgu obejmującego powiat poznański. W 2013 wstąpił do PiS, a w lutym 2014 został członkiem rady programowej tego ugrupowania. W wyborach samorządowych z listopada tegoż roku z listy tej partii kandydował do sejmiku wielkopolskiego. Zdobył mandat radnego. W marcu 2015 objął funkcję pełnomocnika PiS w powiecie poznańskim. Zajmował to stanowisko do listopada 2016, kiedy to został wybrany na wiceprezesa tej partii w okręgu poznańskim. 

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu w okręgu poznańskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji. W niższej izbie polskiego parlamentu został powołany w skład w Komisji Ustawodawczej, Komisji do Spraw Unii Europejskiej, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. W ramach ostatniej z nich objął funkcję przewodniczącego Podkomisji stałej do spraw nowelizacji Kodeksu wyborczego i Kodeksu postępowania administracyjnego. Został również przewodniczącym Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej oraz Polsko-Irlandzkiej Grupy Parlamentarnej, a także wiceprzewodniczącym Polsko-Brytyjskiej Grupy Parlamentarnej. 

W 2017 opracował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją RP ustawy antyaborcyjnej w części dotyczącej aborcji ze względu na poważne wady płodu. Inicjatywa ta spotkała się z krytyką środowisk feministycznych oraz apelem o wycofanie wniosku. 

KOMENTARZE (2)

  • NIE GŁOSOWAĆ NA TEGO ZDRAJCĘ W ŻADNYCH WYBORACH !!! 2022-10-08 22:51:40
    Bartłomiej Wróblewski to ZDRAJCA i TCHÓRZ !!! TEN ZDRAJCA DWA RAZY GŁOSOWAŁ PRZECIW USTAWIE ANTY-447 O OCHRONIE POLSKIEGO MAJĄTKU NARODOWEGO PRZED ROSZCZENIAMI ŻYDOWSKIMI tzw. PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOKAUST ( organizacje żydowskie z USA i Izraela ) DOTYCZĄCYMI MIENIA BEZDZIEDZICZNEGO KTÓRE TO BĘDĄ WYMUSZANE OD POLSKI PRZEZ WŁADZE USA ( pod naciskiem tamtejszych wpływowych Żydów ) NA MOCY USTAWY 447 JUST , A KTÓRYCH TO REALIZACJA GROZI POLSCE UTRATĄ MAJĄTKU NARODOWEGO NA KWOTĘ SETEK MILIARDÓW ZŁOTYCH A CO ZA TYM IDZIE UTRATĄ NIEPODLEGŁOŚCI I ŻYDOWSKĄ EKONOMICZNĄ OKUPACJĄ POLSKI ( 19 lipca 2019 r. – kadencja 8 , posiedzenie 84 , głosowanie nr. 12 – projekt KUKIZ 15 , 16 kwietnia 2020 r. – kadencja 9 , posiedzenie 10 , głosowanie nr. 7 – projekt obywatelski ). ROSZCZENIA TE SĄ BEZPRAWNE , NIEUZASADNIONE i NIEMORALNE ! MIENIE BEZDZIEDZICZNE PO POLSKICH ŻYDACH WYMORDOWANYCH PRZEZ NIEMCÓW I AUSTRIAKÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ PRZYPADŁO ZGODNIE Z PRAWEM SKARBOWI PAŃSTWA POLSKIEGO. ALE RZĄDZĄCY PiSlamiści BĘDĄC TCHÓRZAMI I KUNDLAMI I BOJĄC SIĘ AMERYKANÓW I ŻYDÓW CHCĄ PRZEKAZYWAĆ PO CICHU W TAJEMNICY PRZED SPOŁECZEŃSTWEM ORGANIZACJOM ŻYDOWSKIM Z PRZEDSIĘBIORSTWA HOLOCAUST W RAMACH TYCH ROSZCZEŃ W ZAMIAN m.in. ZŁOŻA SUROWCÓW MINERALNYCH , LASY PAŃSTWOWE , ZIEMIĘ ROLNĄ , NIERUCHOMOŚCI NALEŻĄCE DO SKARBU PAŃSTWA , UDZIAŁY W SPÓŁKACH SKARBU PAŃSTWA , REZERWĘ ZŁOTA Z NBP itp. HAŃBA i POGARDA DLA NIEGO NA ZAWSZE !!! NIE GŁOSOWAĆ NIGDY NA NIEGO W ŻADNYCH WYBORACH !!! ANI NA ŻADNEGO INNEGO PiSlamistę ! A JAK KTOŚ SPOTKA TO COŚ OSOBIŚCIE TO POWINIEN NAPLUĆ MU W TĄ ZDRADZIECKĄ MORDĘ !!! OPINIĘ TĄ UDOSTĘPNIAĆ W JEGO OKRĘGU WYBORCZYM – USTNIE ( informując ludzi ) , PISEMNIE ( robiąc ulotki i rozdając , w lokalnych gazetach , na plakatach wieszanych gdzie się da ) I W INTERNECIE ( np. w mediach społecznościowych ) - ABY JAK NAJMNIEJ OSÓB GŁOSOWAŁO NA TĄ KANALIĘ.
  • Monika 2019-10-11 21:38:47
    Koleżanka z podstawówki. Wstyd mi za Ciebie!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.154.240

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!