Beata Mateusiak-Pielucha - Kandydat na posła w: Okręg nr 11 - poseł w: Okręg nr 11

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 13 030 / Procent poparcia: 2,83 %

Beata Mateusiak-Pielucha

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

 • Miejsce zamieszkania: Posmykowizna
 • Wiek: 56 lat
 • Zawód: parlamentarzysta
 • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzona w 1963 roku w Wieluniu.

Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Później studiowała prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, działając w tym czasie w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Prowadziła własną działalność gospodarczą, zajmowała się także rolnictwem.

W latach 90. była wybierana na radną gminy Działoszyn. Działała w Porozumieniu Centrum, którego była współzałożycielem, pełniła funkcję sekretarza zarządu wojewódzkiego. W 2001 r. związała się z Prawem i Sprawiedliwością, należąc do założycieli tej partii i zasiadając we władzach krajowych PiS. Bezskutecznie kandydowała do Sejmu z ramienia tej partii.

W 2006 r. została powołana na pełniącą obowiązki wójta gminy Sędziejowice. Bez powodzenia ubiegała się o wybór na urząd wójta. Została wtedy wybrana na radną powiatu pajęczańskiego, po czym objęła funkcję starosty pajęczańskiego III kadencji.

W 2010 r. ponownie uzyskała mandat radnej, a rok później została asystentem burmistrza miasta i gminy Działoszyn. W 2014 r. ponownie została radną powiatu.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. ponownie kandydowała do Sejmu w okręgu sieradzkim. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji.

W 2016 r. wywołała szereg kontrowersji po komentarzu dot. filmu Wołyń.

Bezskutecznie startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

 

KOMENTARZE (4)

 • Antykatol 2022-07-15 00:48:21
  Córki-ladacznicy nie potępia, ale wystarczy tylko nie być rzymskim katolikiem i baba zwana Pieluchomajtą będzie żądała usunięcia cię z Polski. Hańba!
 • Antykatol 2022-07-15 00:47:20
  Córki-ladacznicy nie potępia, ale wystarczy tylko nie być rzymskim katolikiem i baba zwana Pieluchomajtą będzie żądała usunięcia cię z Polski. Hańba!
 • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-08 16:38:59
  Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Łódzkim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości : Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna: Art. 63 Konstytucji oraz art. 221 K.p.a.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.224.102

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!