Już jest nowy Barometr Wyborczy 2023. Sprawdź, z którymi politykami masz najbardziej zbieżne poglądy
Dariusz Klimczak - poseł w: Okręg nr 10

Dariusz Klimczak

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodzony 17 czerwca 1980 w Rawie Mazowieckiej. Polski polityk i samorządowiec, od 2009 do 2018 członek zarządu województwa łódzkiego III, IV i V kadencji, w tym od 2014 w randze wicemarszałka, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, poseł na Sejm IX kadencji.

Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył studia doktoranckie z zakresu politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W 2002 wstąpił do PSL w Krakowie oraz do Forum Młodych Ludowców, organizacji młodzieżowej tej partii. Był m.in. rzecznikiem prasowym zarządu wojewódzkiego PSL oraz asystentem eurodeputowanego Czesława Siekierskiego. W 2005 bez powodzenia kandydował do Sejmu.

W 2008 wszedł w skład prezydium zarządu wojewódzkiego PSL w Łodzi, w tym samym roku wybrany został do składu rady naczelnej partii. W 2012 został wybrany na wiceprezesa zarządu wojewódzkiego, a następnie objął funkcję sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL.

17 lutego 2009 został powołany do składu zarządu województwa łódzkiego. Powierzono mu nadzór merytoryczny nad Departamentem Polityki Zdrowotnej, szpitalami wojewódzkimi, Regionalnym Centrum Polityki Społecznej oraz Departamentem Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. W tym samym roku bezskutecznie kandydował do Parlamentu Europejskiego. W wyborach do sejmiku łódzkiego w 2010 uzyskał mandat radnego IV kadencji[6], ponownie został wybrany na członka zarządu województwa. W 2011 po raz drugi bez powodzenia startował do Sejmu, a w 2014 do Europarlamentu. W 2014 utrzymał natomiast mandat radnego sejmiku na kolejną kadencję, 1 grudnia został wicemarszałkiem w nowym zarządzie województwa łódzkiego, pełniąc tę funkcję do końca kadencji.

W 2015 objął kierownictwo regionalnych struktur PSL. W tym samym roku bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski. W NKW PSL przeszedł ze stanowiska sekretarza na funkcję wiceprezesa. W 2018 został radnym województwa łódzkiego na okres VI kadencji.

W wyborach w 2019 uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, będąc liderem listy PSL w okręgu piotrkowskim.

KOMENTARZE (4)

  • Barbara 2023-08-23 20:55:24
    Pośle Klimczak,jest pan klamca politycznym,mówi pan o pielęgniarkach ,którym zamroził iście place przez 8 lat,za waszych rządów wyjechały dziewczyny do pracy za granicę.Zlikwidowaliscie szkoły pielęgniarskie,szkoły położnych,techników analityków.Dzisiaj pan w programie minęła 8 mówi kłamstwa i pana poparcie jest bliskie zero
  • Kto będzie pracował na Nasze emerytury, system wyłożycie barany . 2021-08-20 20:27:35
    Dlaczego niszczycie wartości Polskości , obracacie gruntami dla podatków od nieruchomości bez sieci sanitarno kanalizacyjnej, w związku z wykonaniem ekologicznych oczyszczalni ścieków z wyłudzonych funduszy Unijnych skażacie źródła wód pitnych, pomordowaliście ludzi , zaś dzieci które przyszły na świat nie rozwijają się prawidłowo, są upośledzone umysłowo.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.206.194.21

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!