PARTNERZY PORTALU
Dariusz Piontkowski - Kandydat na posła w: Okręg nr 24

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Dariusz Piontkowski

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Białystok
  • Wiek: 54 lat
  • Zawód: nauczyciel historii
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodzony 17 grudnia 1964 w Sielcu. Kandydat PiS.

Z wykształcenia magister historii. Ukończył studia na wydziale humanistycznym filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Ukończył też studia podyplomowe: menedżerskie (Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku), z zarządzania kadrami w administracji publicznej (Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku) i z zarządzania oświatą (UwB).

Pracował jako nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

Od 1990 działał w Porozumieniu Centrum, następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Od 1994 do 2007 zasiadał w białostockiej radzie miasta. W przedterminowych wyborach do sejmiku podlaskiego w 2007 uzyskał mandat radnego z listy Prawa i Sprawiedliwości. W maju tego samego roku po zawiązaniu koalicji przez PiS i PSL został powołany na urząd marszałka województwa. Odwołano go z tej funkcji w styczniu 2008. W 2010 ponownie został radnym województwa. W 2010 reprezentował PiS w wyborach na prezydenta miasta Białegostoku.

W wyborach parlamentarnych w 2011 został wybrany na posła VII kadencji. Został członkiem Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Zdrowia. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 startował z listy Prawa i Sprawiedliwości - nie uzyskał mandatu. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję. W lutym 2019 został przewodniczącym struktur PiS w województwie podlaskim.

4 czerwca 2019 prezydent RP Andrzej Duda powołał Dariusza Piontkowskiego w skład rządu Mateusza Morawieckiego na urząd ministra edukacji narodowej. Zastąpił na tym stanowisku Annę Zalewską, która została wybrana do Parlamentu Europejskiego.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [18.206.194.83]

POZOSTALI KANDYDACI NA LIŚCIE