PARTNERZY PORTALU
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - Kandydat na senatora w: Okręg nr 62

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Dorota Arciszewska-Mielewczyk

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Gdynia
  • Wiek: 51 lat
  • Zawód: parlamentarzysta
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Urodziła się 16 lutego 1968 r. w Gdyni.

W 1992 r. ukończyła studia na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego, a w 1994 r. na Wydziale Administracyjnym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni.

W latach 90. działała w Konfederacji Polski Niepodległej, gdzie pełniła funkcję przewodniczącej okręgu i następnie w KPN-OP. W latach 1997 - 2001 sprawowała mandat posła na Sejm III kadencji, wybrana z listy Akcji Wyborczej Solidarność z okręgu gdańskiego.

W 2000 r. przystąpiła do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, po przekształceniu należała do SKL-RNP. W 2001 r. została wybrana do Sejmu IV kadencji z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu gdyńsko-słupskim. Zasiadała w kole SKL, następnie w Kole Poselskim Konserwatywno-Ludowym, a w 2004 r. przystąpiła do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmie pracowała w Komisji Integracji Europejskiej, Komisji Transportu i Łączności, Komisji Infrastruktury oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przewodniczyła Polsko-Japońskiej Grupie Parlamentarnej.

W 2004 r. utworzyła Powiernictwo Polskie i stanęła na jego czele. Należy też do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i stowarzyszenia KoLiber.

Weszła w skład Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków.

W wyborach parlamentarnych w 2005 r. z ramienia PiS została wybrana do Senatu VI kadencji w okręgu gdyńskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 r. po raz drugi uzyskała mandat senatorski.

W wyniku wyborów w 2011 r. powróciła do Sejmu jako posłanka VII kadencji. W 2015 r. z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję na kolejną kadencję.

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [34.231.247.139]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU