Dorota Niedziela - Kandydat na europosła w: Okręg nr 10 - województwo małopolskie i świętokrzyskie - Kandydat na posła w: Okręg nr 12 - poseł w: Okręg nr 12

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 22 013 / Procent poparcia: 6,96 %

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Dorota Niedziela

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Kęty
  • Wiek: 55 lat
  • Zawód: lekarz weterynarii
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzona 20 sierpnia 1964 r. w Oświęcimiu. Kandydatka Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Ukończyła studia na wydziale medycyny weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Na tej samej uczelni odbyła studia specjalizacyjne w zakresie chirurgii weterynaryjnej i radiologii.

Zajęła się praktyką zawodową jako lekarz weterynarii. Została współwłaścicielką przychodni weterynaryjnych w Kętach i w Bielsku-Białej. Wybrana w skład zarządu Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej oraz na sekretarza Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii.

W 2001 r. brała udział w organizowaniu lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej w Kętach. Z jej ramienia bez powodzenia kandydowała w 2006 r. do rady powiatu oświęcimskiego i w 2010 do sejmiku małopolskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. uzyskała mandat poselski z listy PO.

16 czerwca 2015 r. została powołana na sekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska. Pełniła tę funkcję do 11 listopada 2015 r.

W wyborach w 2015 r. została ponownie wybrana do Sejmu. W Sejmie VIII kadencji została zastępcą przewodniczącego komisji rolnictwa i rozwoju wsi oraz członkinią komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa.

KOMENTARZE (2)

  • Przepisy umożliwiają w błyskawiczny sposób zaskarżenia Wyroku Sądów Rej. jako Skarg do TSUE 2022-02-08 18:26:48
    Wzór pisma- Panowie Wójtowie, uczyniliście sobie stałe źródło dochodów z przestępstw środowiskowych, wykonane ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy zewnętrznych (UE ), przed osadzeniem których zbiorników w ziemi sypano jeszcze wapno suchej masy wywrotkami samochodowymi zamieniły inwestycje gminne w bomby ekologiczne, stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i życia zwierząt, wynikających z ich budowy w gruntach, skażają źródła wód pitnych, w okresie roztopowym nadmiernie nasączenia ziemia odzwierciedla dobitnie ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków które skażają masowo wody gruntowe,od nasączenia chemia zostały dawno wytrute wszystkie mikroorganizmy w ziemi. Tragedia Narodowa, proceder był standardem w Województwie Małopolskim ,podobnie na obszarze całego kraju, poświadczają też pozwolenia środowiskowe, stosunek prawny posiadam dla obrębu .......... i Gminy .........., z uwagi na powyższe przestępstwa najcięższe w których również jestem poszkodowanym zostaną ujawnione i wyeliminowane, używając wszystkich możliwych instrumentów prawnych, zdefraudowane fundusze zostaną zwrócone. Wójt ........ i jego zastępca ............ powinni mieć zakaz wykonywania jakichkolwiek funkcji publicznych na okres nie krótszy niż 10lat.Panowie nie ogarniają nawet podstaw, gleba to nie jest tylko wierzchnia warstwowa ziemi na której bez odpowiedzialności można stawiać budynki mieszkalne przekształcając grunty rolne na inne cele, nawet z papierkiem rolnika udziału w zorganizowanej grupie przestępczej który dał glejt na wyłudzanie jednej grupie nad obywateli gigantycznych dopłat z Funduszy Unijnych, nie mają o tym co zachodzi pod warstwą wierzchnią w ziemi żadnego pojęcia, o zachodzących tam procesach, w ziemi jest wielkie życie biologiczne nie tylko są korzenie i rośliny, nie można też ślepo wypełniać zadań ze zakresu administracji rządowej Premiera RP Mateusza Morawieckiego , bez jakiejkolwiek odpowiedzialności dla bezpieczeństwa życia, ekologi, nikt o zdrowych zmysłach przeciwko temu nie będzie walczył. W bieżącym roku nadano kolejnym 10gminom status Miast, bez sieci sanitarno kanalizacyjnej. Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej . Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych. Do wiadomości : Prokuratura Krajowa ul. Postępu 3, Warszawa 02-676 Podstawa prawna: Art. 63 Konstytucji oraz art. 221K.p.a.
  • Sowa Marek 2019-10-03 22:20:13
    Czy może pani zapytać pani kolegę z listy pana Sowę o sprawę MSS? Pan Sowa będąc marszałkiem województwa małopolskiego rozpoczął inwestycje pt. budowa małopolskiej sieci szerokopasmowej która miała służyć mieszkańcom. Wykonanie sieci zostało przekazane aferalnej firmie Hyperion, która nie miała możliwości i nie chciała sieci wybudować. Nie miała środków a zarządzie zasiadali sami aferzyści. Obligacje na tę inwestycję emitował DM Vestor któremu obecnie zabrano licencję. Pan Sowa dobrze o wszystkim wiedział. Obecnie cała inwestycja leży zakopana w ziemi, ludzie nie mogą odzyskać środków a pan Sowa nie ma sobie nic do zarzucenia. Może pani zapytać się pan Sowy dlaczego wybrał tę firmę a unieważnił przetarg w którym wygrał Orange? Jak taki człowiek może być posłem i kandydatem na posła?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.223.3.251

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!