PARTNERZY PORTALU
Edward Rzepka - Kandydat na senatora w: Okręg nr 83

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Edward Rzepka

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Niestachów
  • Wiek: 72 lat
  • Zawód: adwokat
  • Przynależność do partii: nie należy do partii politycznej

Urodził się 19 czerwca 1947 r. w Busku-Zdroju.

Ukończył w 1972 r. studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po odbyciu aplikacji rozpoczął praktykę w zawodzie adwokata, był sekretarzem Okręgowej Rady Adwokackiej w Kielcach. W latach 80. współpracował z opozycją demokratyczną, broniąc oskarżonych w różnych procesach politycznych. Był doradcą Regionu Świętokrzyskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność”, współpracował z Komisją Interwencji i Praworządności NSZZ "S” oraz z Komitetem Helsińskim w Polsce. Był wiceprezesem Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach.

Od roku 1989 do roku 1993 sprawował mandat posła na Sejm X kadencji z ramienia Komitetu Obywatelskiego oraz I kadencji z listy Porozumienia Obywatelskiego Centrum. Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej w trakcie I kadencji.

W latach 1993–2001 był sędzią, a od 1997 r. również zastępcą przewodniczącego Trybunału Stanu. W 2001 r. bez powodzenia kandydował do Senatu z ramienia Bloku Senat 2001 w okręgu świętokrzyskim. Należał do Porozumienia Polskich Chrześcijańskich Demokratów, a następnie SKL-Ruch Nowej Polski (jako prezes świętokrzyskiego zarządu wojewódzkiego).

KOMENTARZE (0)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 46.105.144.169 [3.227.235.220]

POZOSTALI KANDYDACI W OKRĘGU