Elżbieta Gelert - Kandydat na posła w: Okręg nr 34 - poseł w: Okręg nr 34

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

UZYSKAŁ/A MANDATLiczba głosów: 11 590 / Procent poparcia: 4,62 %

Elżbieta Gelert

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

  • Miejsce zamieszkania: Elbląg
  • Wiek: 64 lat
  • Zawód: menadżer ochrony zdrowia
  • Przynależność do partii: członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Urodzona 22 kwietnia 1955 w Gdańsku.

Ukończyła studia na Wydziale Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Poznaniu, a następnie studia podyplomowe z zarządzania Szpitalami w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pracowała w szpitalach we Fromborku i Bartoszycach, w 1998 objęła stanowisko dyrektora generalnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Należała do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, następnie przystąpiła do Platformy Obywatelskiej. Od 2002 do 2005 była radną rady miasta w Elblągu. W 2005 z ramienia PO została wybrana na senatora VI kadencji.

W wyborach samorządowych w 2006 bez powodzenia kandydowała na stanowisko prezydenta Elbląga, uzyskując jednocześnie ponownie mandat radnej miasta, na skutek czego utraciła mandat senatora. W 2010 ponownie wybrana na radną Elbląga.

W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskała mandat poselski jako kandydatka z listy PO. W Sejmie VII kadencji zasiadła w Komisji Zdrowia. W 2014 bez powodzenia kandydowała na urząd prezydenta Elbląga.

W 2015 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję. W Sejmie VIII kadencji została członkinią Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

KOMENTARZE (1)

  • jurek 2019-09-20 18:46:17
    A co to za zawód "menadżer ochrony zdrowia" przeciez ta Pani jest z zawodu pielęgniarką ! Czy ludzie wstydzą się pięknego zawodu ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.247.184

POZOSTALI POSŁOWIE W OKRĘGU

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!