PARTNERZY PORTALU
Ewa Leniart - Kandydat na europosła w: Okręg nr 9 - województwo podkarpackie

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NIE UZYSKAŁ/A MANDATU POSŁA DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Ewa Leniart

Chcesz zmienić ten profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres anna.trojanowska@ptwp.pl

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Urodzona 27 sierpnia 1976 roku w Dylągówce.

Ukończyła studia na wydziale prawa Filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie. W 2014 r. uzyskała stopień doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Od 2002 do 2005 r. była kierownikiem referatu w rzeszowskim oddziale IPN, później do 2007 r. pracowała urzędzie wojewódzkim jako koordynator i dyrektor gabinetu wojewody Ewy Draus.

W 2006 r. została także pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Historii Państwa i Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2007 r. objęła stanowisko dyrektora oddziału IPN w Rzeszowie.

W 2014 r. bez powodzenia kandydowała z listy Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku podkarpackiego, mandat radnej uzyskała jednak w listopadzie 2015 r.

8 grudnia 2015 r. została powołana na stanowisko wojewody podkarpackiego.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. bezskutecznie ubiegała się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego z okręgu obejmującego województwo podkarpackie.

Od 10 stycznia 2020 objęła urząd wojewody podkarpackiego.

 

KOMENTARZE (1)

  • Rocco 2021-06-09 07:08:48
    TVN – stacja, którą założyli ludzie figurujący w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej jako zarejestrowani TW (Jan Wejchert, TW Konarski, i Mariusz Walter, TW Mewa) – nadal dobiera treści tak, jakby była przybudówką opozycji, a nie samodzielnym medium opiniotwórczym. Także na portalach roi się od resortowych dzieci – wystarczy przytoczyć postać Jerzego Owsiaka, którego ojciec był funkcjonariuszem MO, a tuż po wojnie zwalczał „wrogie elementy”. Sam Jerzy Owsiak otarł się o wojskową bezpiekę – on i jego żona „Dzidzia” pracowali w spółce de facto założonej i nadzorowanej przez Zarząd II Sztabu Generalnego. Owsiak jest częstym gościem telewizji TVN – można powiedzieć: „swój do swego i po swoje”. Nie ma się więc czemu dziwić, że w takiej konfiguracji osobowej TVN tak zajadle atakuje prawicę i konserwatywne środowiska.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.224.102

POZOSTALI KANDYDACI

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!